AktualnościI Niedziela Adwentu, 03.12.2023r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Okres Adwentu w Kościele, a zarazem nowy rok liturgiczny. Przez cały Adwent w dni powszednie odprawiane będą msze św. roratnie o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej o 16.30 Godzinki do NMP. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach zwłaszcza dzieci. Jak w ubiegłych latach dzieci przed Roratami gromadzą się pod wieżą kościoła. Przynoszą ze sobą lampiony oraz serduszka z dobrymi uczynkami – serduszka te będą losowane, a właściciel wylosowanego serduszka zabierze w nagrodę – figurkę Dzieciątka Jezus, którą przyniesie następnego dnia na Roraty. W Muszynce roraty codziennie o godz. 16.00.
 2. W środę nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
 3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Ze względu na adorację godzinki w czwartek przed Roratami nie będą śpiewane.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VII i VIII odbędzie się w czwartek o godz. 17.00.
 5. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nie jest to uroczystość obowiązkowa i w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze święte w tym dniu o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. W Muszynce msza św. o godz. 16.00. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to zarazem patronalne Święto Sióstr Służebniczek posługujących w naszym Sanktuarium. Z tej okazji pragniemy wyrazić wdzięczność Siostrom za ich piękną pracę na rzecz parafii i środowiska. Bóg zapłać.
 6. W przyszłą niedzielę dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 7. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00.
 8. W zakrystii można też nabyć świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Ofiara za jedną świecę nie mniejsza niż 10 zł. Bardzo prosimy o nabycie sobie tych świec, które zapalimy na wieczerzy wigilijnej. Można taką świecę zanieść również na grób kogoś bliskiego z naszej rodziny w duchu łączności z naszymi zmarłymi w czasie Świąt Bożego Narodzenia.
 9. Można również nabyć opłatki wigilijne w zakrystii i w przedsionku kościoła. Ofiary złożone przy ich zakupie niech będą wyrazem wdzięczności wobec Sióstr Zakonnych za ich posługę w naszej parafii.
 10. W tym roku swoje Złote i Srebrne Jubileusze Małżeńskie obchodzą małżeństwa które zawierały sakramentalne związki małżeńskie w 1973 i 1998 roku. Bardzo prosimy o zgłoszenie w zakrystii wszystkich tych Jubilatów – najpóźniej do przyszłej niedzieli. Nie chcielibyśmy nikogo pominąć więc najprostszym sposobem będzie, jeśli sami małżonkowie lub ich rodzina poinformują nas o Jubileuszu.
 11. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
 13. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Krynicy Zdrój zawiadamia, że we wtorek (tj.05.12) w godzinach od 8.00-15.00 wystąpią przerwy w dostawie wody w rejonie: Rynku i ulic: Krótka; Kopernika; Słoneczna; Bpa. Tylickiego; Boczna; Kościuszki; Pułaskiego – spowodowane modernizacją sieci wodociągowej.
 14. Wczoraj Bóg odwołał do wieczności śp. Agnieszkę Tomasiak. Pogrzeb jutro o godz. 14.00.

 

<< Wróć do poprzedniej strony

Zobacz ogłoszenia

Zobacz intencje