I Niedziela Adwentu, 29.11.2020r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Okres Adwentu w Kościele, a zarazem nowy rok liturgiczny. Przez cały Adwent w dni powszednie odprawiane będą Msze Św. roratnie o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej o 16.30 Godzinki do NMP. Zachęcamy do udziału zwłaszcza dzieci – oczywiście z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. Prosimy by dzieci uczestniczyły w Godzinkach w ławkach w kościele, a po zakończeniu śpiewania Godzinek zgromadziły się w przedsionku kościoła z lampionami i przyniesionymi serduszkami. Serduszka te będą losowane, a właściciel wylosowanego serduszka zabierze do domu figurkę Dzieciątka Jezus, którą przyniesie następnego dnia na Roraty. Dla tych, którzy systematycznie będą uczestniczyć w Roratach na ich zakończenie otrzymają pamiątkowe nagrody. W Muszynce roraty codziennie o godz. 16.00.
  2. Jutro święto Św. Andrzeja, Apostoła.
  3. W środę po Mszy Św. popołudniowej Nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  4. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zapraszamy.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem od jutra przed mszą św. popołudniową. Jak słyszeliśmy w Liście Pasterskim – z racji pandemii nie będą organizowane spowiedzi świąteczne, tak jak to miało miejsce przez poprzednie lata. Dlatego zachęceni przez Księdza Biskupa korzystajmy ze spowiedzi Świątecznej przez cały Adwent.
  6. Do chorych Ks. Mariusz uda się w sobotę od godz. 8.00. Przypominamy że na odwiedziny kapłana z Najświętszym Sakramentem należy przygotować godne miejsce spotkania z Chrystusem Eucharystycznym: stół należy przykryć obrusem, na stole postawić, krzyż i zapalone świece, prosimy by na czas wizyty kapłana zgasić radio i telewizor. W obrzędzie udzielenia Komunii Św. choremu powinny wziąć udział wszystkie osoby znajdujące się w tym czasie w domu. Jest o szczególny moment, kiedy Chrystus przychodzi do naszych bliskich, do nas samych - do naszych domów – chciejmy przyjąć go z należytą czcią, szacunkiem i godnością.
  7. W sobotę z racji I soboty miesiąca zapraszamy na godz. 17.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Zamiast godzinek – przed mszą świętą odmówimy różaniec.
  8. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – zwłaszcza Gościa Niedzielnego – w dzisiejszym numerze jest kalendarz ścienny na 2021 r.
  10. Pod chórem są już do nabycia opłatki wigilijne. Ofiary złożone z tej okazji niech będą wyrazem wdzięczności wobec Sióstr Zakonnych za ich gorliwą posługę w naszej parafii.
  11. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na rzecz Szlachetnej Paczki – zebrano 2212 zł. Bóg zapłać.