I Niedziela Wielkiego Postu, 01.03.2020r.

1. Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Gorzkich Żali, które rozpocznie się o godz. 17.30, a po nim Msza święta.
  2. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie obchodzony jest również Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
  3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
  4. Wszystkich członków parafialnej Caritas zapraszam na spotkanie jutro po mszy św. popołudniowej
  5. W środę Święto Św. Kazimierza, Królewicza. Po Mszy Św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  6. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i po niej Msza święta. Drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 20.00. Ofiary składane na tacę w czasie tych nabożeństw w Tyliczu przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. W Muszynce nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 19.00. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych.
  8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź z tej racji od jutra pół godziny przed mszą świętą popołudniową. W pierwszy piątek nie będzie udzielanej komunii św. po drodze krzyżowej o godz. 17.00 – tylko w czasie mszy św.
  9. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  10. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na cele tej diecezjalnej instytucji. Jest również możliwość przekazania 1 % podatku na chorego Szymona – pochodzącego z naszej parafii. Plakaty oraz ulotki informujące o sposobie przekazania tego podatku znajdują się w przedsionku kościoła.
  11. Dziękuję za ofiary w kopertach, składane na sprzątanie naszej świątyni i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  13. W środę 25.03.2020 r. obchodzony jest co roku Dzień Świętości Życia połączony z Duchową Adopcją. Tym razem diecezjalne obchody tego święta odbędą się w naszym sanktuarium z udziałem Księdza Biskupa. Już dzisiaj o tym Was informuję i zapraszam do uczestnictwa w tym parafialnym i ogólnodiecezjalnym wydarzeniu.
  14. Parafia Zdrojowa w Krynicy zaprasza w pierwsze piątki miesiąca na nocną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzającej. Najbliższa rozpocznie się 6 marca drogą krzyżową o godz. 19.00 i potrwa do godz. 24.00.
  15. Również parafia Zdrojowa – wzorem innych miast – pragnie wprowadzić oddolną inicjatywę pod nazwą „Męski Różaniec”. Dlatego zaprasza wszystkich mężczyzn do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. w kościele Zdrojowym o godz. 9.00, następnie krótka adoracja i procesja różańcowa po krynickim Deptaku.
  16. Parafia w Krynicy-Czarnym Potoku organizuje wyjazd do Częstochowy na Mszę Świętą Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Wyjazd w sobotę o godz. 9.30. Koszt ok. 60 zł. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Mariusza.
  17. Dyrektor Samorządowego Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu ogłasza zapisy do Gminnego Przedszkola oraz do I klasy Szkoły Podstawowej. Zapisów można dokonać w dniach 02.03-20.03.2020 r. Karty zapisu są do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły.
  18. Pan Sołtys prosił by poinformować, że jutro (tj. 02.03) będą wydawane nakazy podatkowe w Domu Kultury w godz. 8.00-12.00.
  19. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Piotr Gałęziowski, zam. Muszynka i Angelina Szewczyk, zam. Krynica Zdrój (zap.III)

Marcin Grzyb, zam. Tylicz i Paulina Sawka, zam. Tylicz (zap.III)