I Niedziela Wielkiego Postu, 06.03.2022r.

1. W ubiegłą środę rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Gorzkich Żali, które w każdą niedzielę rozpoczynać się będzie o godz. 17.30, a po nim msza święta. W Muszynce Gorzkie Żale śpiewane będą pół godziny przed mszą św. - o godz. 9.30.
  2. Za tydzień w niedzielę Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
  3. Z racji trwającej wojny na Ukrainie zachęcamy, w dalszym ciągu do nieustannej modlitwy w intencji narodu ukraińskiego, o zaprzestanie działań wojennych oraz o pokój w Europie i na świecie. Korzystając z okazji bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone do puszek w minioną niedzielę i Środę Popielcową – jako pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
  4. Ponawiam prośbę do rodzin z parafii, które już przyjęły uchodźców o przekazanie nam informacji o ilości osób z Ukrainy przebywających na terenie naszej parafii, gdyż każdy proboszcz ma obowiązek przekazać te dane do Zespołu Kryzysowego Diecezji Tarnowskiej.
  5. Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia. Lista produktów, które należy zakupić będzie znajdować się w każdym kartonie. Paczki te będą przygotowywane we wszystkich parafiach naszej diecezji. Przygotowane przez Caritas gotowe do zapełnienia kartony zostaną dostarczone mniej więcej w połowie marca. Będzie to pierwsza transza takiej pomocy. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.
  7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  8. W piątek po mszy św. modlitwy nowennowe do Bożego Miłosierdzia.
  9. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i po niej msza święta. Drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 20.00. Ofiary składane na tacę w czasie tych nabożeństw w Tyliczu przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. W Muszynce nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00, po nim msza św., a w sobotę Droga Krzyżowa w Muszynce o godz. 19.00.
  10. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 10.45 będzie Droga Krzyżowa w naszym sanktuarium. Zachęcamy do uczestnictwa zwłaszcza tych, którzy w piątek nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie.
  11. Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w środę po mszy św. popołudniowej.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Jest już nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
  13. Dziękujmy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu. Dziękujemy również za ofiary przesłane na konto parafii.
  14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Magdalena Chudy, zam. Tylicz i Jakub Wójtowicz, zam. Krynica Zdr. (zap.I)
  15. Właściciel Stacji Narciarskiej MASTER SKI zaprasza mieszkańców Tylicza do darmowej jazdy na nartach od dzisiaj do końca sezonu.
  16. W imieniu OSP Tylicz dziękujemy mieszkańcom Tylicza za złożone dary na Ukrainę.