II Niedziela Adwentu, 05.12.2021r.

1. Dzisiejsza niedziela to równocześnie dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. Przez cały Adwent msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej o 16.30 Godzinki do NMP. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach zwłaszcza dzieci. W Muszynce roraty codziennie o godz. 16.00.
  3. W środę przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. W Muszynce msza św. o godz. 16.00. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to zarazem patronalne Święto Sióstr Służebniczek posługujących w naszym Sanktuarium. Z tej okazji pragniemy wyrazić wdzięczność Siostrom za ich piękną pracę na rzecz parafii i środowiska. Bóg zapłać.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  5. W piątek po mszy św. popołudniowej Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  6. W tym roku swoje Złote i Srebrne Jubileusze Małżeńskie obchodzić będą kolejne małżeństwa naszej parafii. Są to małżeństwa, które zawierały związki małżeńskie w 1971 i 1996 roku. Bardzo prosimy o zgłoszenie w zakrystii wszystkich tych Jubilatów – najpóźniej do przyszłej niedzieli. Nie chcielibyśmy nikogo pominąć więc najprostszym sposobem będzie jeśli sami małżonkowie lub ich rodzina poinformują nas o ich Jubileuszu.
  7. Dzieci z klasy III, przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii świętej zapraszamy w czwartek popołudniu na mszę świętą i spotkanie.
  8. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne: „Kościoły i cerkwie drewniane Małopolski” – cena 20 zł.; kalendarze misyjne – cena 10 zł.
  9. W zakrystii można też nabyć świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Ofiara za jedną świecę nie mniejsza niż 7 zł.
  10. Również w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy ich zakupie niech będą wyrazem wdzięczności wobec Sióstr Zakonnych za ich posługę w naszej parafii.
  11. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  13. Młodzież, która w ubiegłą niedzielę zbierała ofiary do puszek na rzecz Szlachetnej Paczki – dziękuję za ofiarność. Uzbierano 3006,5 zł. Kwota ta i zebrane produkty pozwoliły na przygotowanie Szlachetnej Paczki dla dwóch rodzin. Bóg zapłać.
  14. Zapraszamy rodziców modlących się na Różańcu za swoje dzieci, na mszę świętą w środę 8 grudnia o 17:00. Po mszy świętej, jak co roku wspólnie, ponowimy Akt Zawierzenia dzieci Matce Bożej w Modlitwie Różańcowej.
  15. Jutro zapraszamy LSO, DSM i Grupę Apostolską na mszę św. roratnią, a po niej na spotkanie ze Św. Mikołajem.