II Niedziela Adwentu, 06.12.2020r.

1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w kościele jako dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji prowadzona jest dziś zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. Przez cały Adwent w dni powszednie odprawiane będą Msze Św. roratnie o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej o 16.30 Godzinki do NMP. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach zwłaszcza dzieci – oczywiście z zachowaniem rygorów sanitarnych. W Muszynce roraty codziennie o godz. 16.00.
  3. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00; 9.00 i 17.00. W Muszynce Msza Św. o godz. 16.00. Jest to święto nie obowiązkowe, ale zachęcamy do udziału w Mszy Św. w tym dniu.
  4. W środę po Mszy Św. popołudniowej Nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zapraszamy.
  6. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu. Przypominamy, że każda rodzina powinna raz w roku złożyć ofiarę na sprzątanie kościoła w wysokości 50 zł i ofiarę na utrzymanie porządku na centarzu w wysokości 20 zł. Tym, którzy to już uczynili składamy serdeczne Bóg zapłać, a pozostałych prosimy o wywiązanie się z tego obowiązku.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Jest również nowy numer czasopisma dla dzieci Promyczek Dobra.
  8. W zakrystii i pod chórem znajdują się opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy ich nabyciu niech będą wyrazem wdzięczności wobec Sióstr Zakonnych za ich posługę w naszej parafii.
  9. Również w zakrystii są do nabycia świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Ofiara za jedną świecę nie mniejsza niż 6 zł.
  10. W dniu dzisiejszym wspominamy Św. Mikołaja, biskupa. Św. Mikołaj nie ominął również naszej parafii, zostawiając paczki dla ministrantów, lektorów, DSM i młodzieży z Grupa Apostolskiej. Paczki te, wyżej wymienieni mogą odebrać w zakrystii po mszy św. dzisiaj i przez cały najbliższy tydzień.
  11. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia –do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”.

Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.