II Niedziela Adwentu 08.12.2019 r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to zarazem patronalne Święto Sióstr Służebniczek posługujących w naszym Sanktuarium. Z tej okazji pragniemy wyrazić wdzięczność Siostrom za ich piękną pracę na rzecz parafii i środowiska. Bóg zapłać.
  2. Dzisiejsza niedziela to równocześnie dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  3. Przez cały Adwent w dni powszednie odprawiane będą Msze Św. roratnie o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej o 16.30 Godzinki do NMP. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach zwłaszcza dzieci. W Muszynce roraty codziennie o godz. 16.00.
  4. W środę po Mszy Św. popołudniowej Nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zapraszamy.
  6. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w czwartek na roraty i spotkanie po roratach.
  7. Do chorych Ks. Mariusz uda się w sobotę od godz. 8.00.
  8. W przyszłym roku swoje Złote i Srebrne Jubileusze Małżeńskie obchodzić będą kolejne małżeństwa naszej  parafii. Są to małżeństwa, które zawierały związki małżeńskie w 1970 i 1995 roku. Bardzo prosimy o zgłoszenie w zakrystii wszystkich tych Jubilatów – najpóźniej do przyszłej niedzieli. Nie chcielibyśmy nikogo pominąć więc najprostszym sposobem będzie jeśli sami małżonkowie lub ich rodzina poinformują nas o ich Jubileuszu.
  9. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  11. W zakrystii i pod chórem są do nabycia opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy ich zakupie niech będą wyrazem wdzięczności wobec Sióstr Zakonnych za ich posługę w naszej parafii.
  12. Również w zakrystii są do nabycia świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Ofiara za jedną świecę nie mniejsza niż 5 zł. Bardzo prosimy o nabycie sobie tych świec, które zapalimy na wieczerzy wigilijnej. Można taką świecę zanieść również na grób kogoś bliskiego z naszej rodziny w duchu łączności z naszymi zmarłymi w czasie Świąt Bożego Narodzenia.
  13. W dniu 13.12.2019 r. (tj. piątek) w Szymbarku odbędzie się Młodzieżowe Międzydekanalne Uwielbienie w duchu Taize. Bliższe informacje u Ks. Mariusza.
  14. Burmistrz Krynicy-Zdroju zaprasza na Wieczerzę Wigilijną dla osób samotnych, która odbędzie się w dniu 20.12.2019 r. w Domu Wczasowym „Skarbówka” na ul. Kiepury 8. Chętni do wzięcia udziału w Wigilii proszeni są o zgłoszenie się do Ośrodka Pomocy Społecznej do dnia 17.12.2019 r. w godz. 8.00-15.00.