II Niedziela Adwentu, 10.12.2023r.

1. Dzisiejsza niedziela to dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. Przez cały Adwent w dni powszednie odprawiane są Msze Św. roratnie o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej o 16.30 Godzinki do NMP. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach zwłaszcza dzieci. W Muszynce roraty o godz. 16.00.
  3. Zachęcamy powoli do korzystania z sakramentu pokuty. Zostało jeszcze tylko dwa tygodnie adwentu. Spowiedź w naszej parafii będzie w środę (20.12). Jeśli ktoś wie, że w tym dniu nie będzie mógł się wyspowiadać w naszej parafii to zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem spowiedzi w Dekanacie Krynickim. Jest on wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła. Bardzo Was proszę – nie zostawiajmy spowiedzi na ostatnią chwilę – a tym bardziej na ostatnią niedzielę adwentu – czyli Wigilię. Bardzo Was o to prosimy. Tak jak odpowiednio wcześniej przygotowujemy świętowanie w domu, tak odpowiednio wcześniej zadbajmy o to, by wyspowiadać się kilka dni przed Świętami. Bardzo o to prosimy!
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Tylickiej połączona z Roratami.
  5. Środa to również dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. Pamiętajmy o tych, którzy ponieśli najwyższą cenę na naszą dzisiejszą wolność.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  7. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Św. oraz ich rodziców odbędzie się w czwartek. Zapraszamy na Roraty na godz. 17.00, a następnie spotkanie w kościele.
  8. W sobotę rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus.
  9. W zakrystii i w przedsionku kościoła są do nabycia opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy ich zakupie niech będą wyrazem wdzięczności wobec Sióstr Zakonnych za ich posługę w naszej parafii.
  10. W zakrystii można też nabyć świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Ofiara za jedną świecę nie mniejsza niż 10 zł. Zachęcamy do ich nabycia. Jest jeszcze dość dużo tych świec – postarajmy się o to by nie pozostała żadna, by na naszym stole wigilijnym nie zabrakło Światła Chrystusa.
  11. W tym roku swoje Złote i Srebrne Jubileusze Małżeńskie obchodzą małżeństwa które zawierały sakramentalne związki małżeńskie w 1973 i 1998 roku. Jubilatów można zgłosić jeszcze dzisiaj w zakrystii po mszach świętych.
  12. Młodzież z Grupy Apostolskiej uda się do chorych z życzeniami świątecznymi w sobotę (tj.16.12) od godziny 8.00. Jeśli do godziny południowych nie dotrą do chorych to nawiedzą ich w przyszłą niedzielę popołudniu.
  13. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.