II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 03.01.2021r.

1. Przeżywamy II niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Dzisiaj po wszystkich mszach świętych zapowiadana tydzień temu zbiórka do puszek w ramach Kolędy Misyjnej, która w tym roku nie może się odbyć w tradycyjny sposób, jak przez poprzednie lata. Bardzo prosimy o ofiary na ten cel i z góry składamy za nie serdeczne Bóg zapłać.
  2. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to równocześnie Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Składka ze środyprzeznaczona będzie na cele misyjne.
  3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego porządek mszy świętych przed południem jak w każdą niedzielę. Po południu msza św. o godz. 17.00. Na wszystkich mszach świętych poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Dokonamy również poświęcenia wody. Ze względów sanitarnych nie będzie możliwości zabrać sobie z kościoła wody poświęconej dlatego prosimy przynieść ze sobą wodę do poświęcenia.
  4. W czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed mszą św. Będzie natomiast adoracja po mszy św. w ramach „kolędy parafialnej” dla mieszkańców z kolejnego rejonu parafii.
  5. W piątek po mszy świętej popołudniowej Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  6. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie w liturgii okresu Bożego Narodzenia.
  7. Dziękujmy za ofiary w kopertach składane na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu. U początku Nowego Roku przypominamy, że ofiara na sprzątanie kościoła wynosi 50 zł, a na utrzymanie porządku na cmentarzu 20 zł. Prosimy by składając ofiarę napisać nazwisko, adres i za który rok jest ta ofiara w przypadku gdyby ktoś jeszcze nie złożył jej za rok 2020. Z góry dziękujemy za te ofiary.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej szczególnie Gościa Niedzielnego. Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej dla dzieci – bardzo dobre czasopisma: Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.
  9. Na spotkanie kolędowe zapraszamy mieszkańców z kolejnych rejonów parafii – porządek umieszczony w intencjach mszalnych na ten tydzień.