II Niedziela Wielkanocna, 16.04.2023r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj za pobożne odmówienie w kościele Koronki do Bożego Miłosierdzia można zyskać odpust zupełny. Niedziela ta jest Diecezjalnym Świętem Caritas, dlatego dziś po wszystkich mszach św. zbierane są ofiary do puszek na naszą Diecezjalną Caritas.
  2. W środę po mszy św. nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  3. Również w środę odbędzie się w naszej parafii bierzmowanie uczniów klas VIII. Bierzmowanie odbędzie się o godz. 15.30, ale wszystkich kandydatów i świadków bierzmowania prosimy o przybycie do kościoła na godz. 15.00. W związku z tym, że sakrament bierzmowania przyjmować będzie również młodzież z innych parafii prosimy, aby w miarę możliwości przybyć na tę uroczystość pieszo, by umożliwić zaparkowanie samochodów tym, którzy przyjadą z poza naszej parafii.
  4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. Przyszła niedziela przeżywana będzie w naszej diecezji jako Niedziela Biblijna.
  6. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach i na konto parafii na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

Małgorzata Ciesielka, zam. Tylicz i Grzegorz Orawiec, zam. Nowa Wieś (zap.II)