II Niedziela Wielkanocna, 19.04.2020r.

1.Przeżywamy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Niedziela ta jest również Diecezjalnym Świętem Caritas

2.W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Tylickiej.

3.W czwartek wspomnienie Św. Wojciecha, Bpa i Męcz. – głównego patrona Polski.

4.W piątek po Mszy św. nowenna do Bożego Miłosierdzia.

5.W sobotę święto Św. Marka, Ewangelisty.

6.W dalszym ciągu zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej poprzez transmisję internetową. My kapłani codziennie o godz. 20.30 gromadzimy się na modlitwie – prosząc Matkę Bożą by wyprosiła łaskę ustania epidemii i zachowanie wszystkich od zarażenia koronawirusem.

7.Dziękuję tym, którzy w okresie przedświątecznym i w czasie Świąt złożyli ofiary na potrzeby parafii. Ci, którzy chcieli by to uczynić mogą to zrobić wrzucając w dowolnym czasie ofiarę do skarbony znajdującej się przy drzwiach naszej świątyni – za co z góry składam serdeczne Bóg zapłać.

8.Od czwartku obowiązuje nas wszystkich nakaz używania maseczek zasłaniających usta i nos. Nakaz ten obowiązuje podczas pobytu w kościele i czasie uczestnictwa w Mszy św. – z wyjątkiem momentu przyjmowania komunii świętej.

9.W związku ze zmianami wprowadzonymi przez władze państwowe – Biskup Tarnowski Andrzej Jeż wydał nowe zarządzenia dotyczące funkcjonowania parafii:

- Zostaje wprowadzona możliwość celebrowania Mszy św. we wszystkich kościołach i kaplicach zgodnie z zasadami wyznaczonymi przez władze państwowe:

- w Tyliczu (od jutra 20.04.2020r.)– w Mszy św. może brać udział nie więcej niż 60 osób – co w praktyce oznacza po jednej osobie w ławce. W związku z tym bardzo proszę, by w każdej ławce siedziała tylko 1 osoba  – wtedy brak wolnej ławki oznaczał będzie brak możliwości uczestniczenia we Mszy św. (dotyczy to w zasadzie tylko niedziel i świąt, gdyż zazwyczaj w dni powszednie jest mniej niż 60 osób. Proszę nie siadać na ławkach przy ścianie).

- w Muszynce – (od piątku 24.04.2020r.) w Mszy św. może brać udział nie więcej niż 10 osób

Pierwszeństwo uczestnictwa w Mszach św. w kościele mają osoby i rodziny zamawiające daną Mszę Św. i członkowie rodzin zmarłych, za których Msze święte odprawiane są poza parafią.

- W związku z trwającymi ograniczeniami Ksiądz Biskup podtrzymuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

- Codziennie – przez pewien okres, pół godziny przed Mszą Św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu połączoną z dyżurem kapłana w konfesjonale (w czwartek adoracja od godz. 17.00).

- Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w tym okresie wielkanocnym, który przeżywamy.
- W dalszym ciągu obrzędy pogrzebu powinny się ograniczyć do stacji przy grobie, z udziałem najbliższej rodziny. Msza św. w dniu pogrzebu, po złożeniu ciała zmarłej osoby, dla najbliższej rodziny przy zachowaniu limitu osób

10. W ostatnich tygodniach Bóg odwołał do wieczności czworo naszych parafian:
+ Stanisława Załubskiego i + Janinę Kociaba z Muszynki oraz
+ Annę Buczek i + Franciszka Matułę z Tylicza
Niech odpoczywają w pokoju.
Jeśli ktoś chciałby zamówić Msze św. pogrzebowe za tych zmarłych można to uczynić w zakrystii.

11.Ze względu na wciąż niebezpieczną sytuację w kraju zostały odwołane uroczystości
I Komunijne w miesiącu maju i przełożone na bliżej nieokreślony termin.