II Niedziela Wielkiego Postu, 08.03.2020r.

1. Dzisiejsza niedziela to Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W związku z tym prowadzona jest dzisiaj zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
  2. W środę po Mszy Św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  3. W środę w Ochronce comiesięczne spotkanie małżeństw o godz. 19.00.
  4. W czwartek szkoła w Tyliczu obchodzić będzie święto swojego patrona gen. Kazimierza Pułaskiego. Stąd dodatkowa msza św. o godz. 8.00.
  5. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i po niej Msza święta. Drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 20.00. Ofiary składane na tacę w czasie tych nabożeństw w Tyliczu przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. W Muszynce nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 19.00. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych.
  7. Są już do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki – rozprowadzane przez Diecezjalną Caritas. Rozprowadzaniem baranków i paschalików zajmują się osoby z parafialnego oddziału Caritas i można je nabyć wychodzą z kościoła w przedsionku pod chórem, a nie jak dotychczas w zakrystii. Ofiara za baranka jak i za paschalik nie mniejsza niż 6 zł.
  8. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się również z prośbą o przekazanie 1% podatku na cele tej diecezjalnej instytucji. Jest również możliwość przekazania 1 % podatku na chorego Szymona – pochodzącego z naszej parafii. Plakaty oraz ulotki informujące o sposobie przekazania tego podatku znajdują się w przedsionku kościoła.
  9. Dziękuję za ofiary w kopertach, składane na sprzątanie naszej świątyni i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  11. W środę 25.03.2020 r. obchodzony jest co roku Dzień Świętości Życia połączony z Duchową Adopcją. Tym razem diecezjalne obchody tego święta odbędą się w naszym sanktuarium z udziałem Księdza Biskupa. W czasie mszy św. z udziałem Ks. Biskupa będzie możliwość podjęcia się duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega ona na tym, że codziennie przez 9 miesięcy(tj. od 25.III do 25.XII – czyli Bożego Narodzenia) odmawiamy krótką modlitwę i dziesiątek różańca w intencji dziecka, którego życie zagrożone jest aborcją. Deklarację duchowej adopcji można zabrać już dzisiaj – ze stolika z barankami z przedsionka kościoła. Wypełnioną jedną stronę tej deklaracji należy odciąć i przynieść z powrotem do kościoła najpóźniej do niedzieli poprzedzającej święto (tj. 22.03 – IV Niedz. Wlk. Postu).
  12. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostry Służebniczki Starowiejskie  wraz z chłopcami z Domu Pomocy Społecznej  w Tarnobrzegu, gdzie na co dzień przebywa 67 chłopców. Pracuje tam S. Maria, która przez jakiś czas była zakrystianką w naszej parafii. Siostry podzielą z się z nami doświadczeniem pracy z osobami niepełnosprawnymi, a także przedstawią charyzmat swojego Zgromadzenia. Po Mszach Świętych  przeprowadza zbiórkę do puszek. Zebrane środki siostry przeznaczą na remont DPS, w którym pracują. W ramach wdzięczności za złożone ofiary, siostry rozdawać będą pierniczki wypiekane w zakonnej kuchni.