II Niedziela Wielkiego Postu, 13.03.2022r.

1. Dzisiejsza niedziela to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji dzisiaj po wszystkich mszach św. zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dzisiaj o godz. 10.45, a Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.30.
  3. Z racji trwającej wojny na Ukrainie prosimy, w dalszym ciągu o nieustanną modlitwę w intencji narodu ukraińskiego, o zaprzestanie działań wojennych oraz o pokój w Europie i na świecie. Korzystając z okazji bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy już przyjęli do swoich domów uchodźców z Ukrainy.
  4. Ponawiam prośbę do rodzin z parafii, które już przyjęły uchodźców o przekazanie nam informacji (jeśli jeszcze tego nie zrobiły) o ilości osób z Ukrainy przebywających na terenie naszej parafii. Jeśli ktoś jest gotowy przyjąć obywateli Ukrainy pod swój dach prosimy również o zgłoszenie tej gotowości.
  5. Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia. Nasza parafia została poproszona o przygotowanie 10 takich paczek. W związku z tym zapraszam na spotkanie członków parafialnej Caritas jutro po mszy św. wieczornej. Dokładne szczegóły i zasady przygotowania tych paczek przekażę członkom parafialnej Caritas, a oni przekażą te informacje w swoich rejonach.
  6. Gdyby ktoś z Was mógł przekazać materace dla dzieci na Ukrainie to prosimy o przekazanie ich do remizy strażackiej w Tyliczu od poniedziałku do środy w godz. 17.00-20.00.
  8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  9. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i po niej msza święta. Drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 20.00. Ofiary składane na tacę w czasie tych nabożeństw w Tyliczu przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. W Muszynce nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00, po nim msza św., a w sobotę Droga Krzyżowa w Muszynce o godz. 19.00.
  10. W sobotę Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  11. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki – rozprowadzane przez Diecezjalną Caritas. Ofiara za baranka jak i za paschalik nie mniejsza niż 7 zł.
  12. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Diecezjalnej Caritas. Ulotki na ten temat znajdują się w przedsionku Kościoła.

Magdalena Chudy, zam. Tylicz i Jakub Wójtowicz, zam. Krynica Zdr. (zap.II)

Damian Hamernik; zam. Tylicz i Kinga Kolaniak; zam. Zubrzyca Dolna (zap.I)