III Niedziela Adwentu, 12.12.2021r.

1. Przeżywamy dziś III niedzielę Adwentu, nazywaną Gaudete – Radujcie się! Radujmy się, że Pan jest blisko. By ta radość była pełna pomyślmy o tym, byśmy jak najlepiej przygotowali serca na spotkanie z Jezusem Nowonarodzonym poprzez podjęcie postanowień adwentowych i przez sakramentalną spowiedź. Zachęcamy do korzystania już z sakramentu pokuty, bowiem nie ma jeszcze pewności, czy spowiedzi świąteczne będą organizowane w tej formie jak sprzed pandemii. Mieszkańców Muszynki natomiast zapraszamy na spowiedź w sobotę od godz. 15.00-16.00.
  2. W tygodniu msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej o 16.30 Godzinki do NMP. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach zwłaszcza dzieci. W Muszynce roraty zakończyły się wczoraj. Zachęcamy mieszkańców Muszynki do udziału w roratach w Tyliczu.
  4. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam w środę na mszę św. Popołudniową, a po jej zakończeniu na spotkanie.
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  6. Również w czwartek rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus.
  7. Jak już informowaliśmy w tym roku swoje Złote i Srebrne Jubileusze Małżeńskie obchodzić będą małżeństwa, które zawierały sakramentalne związki małżeńskie w 1971 i 1996 roku. Szanownych Jubilatów można jeszcze tylko dziś zgłosić po mszach świętych w zakrystii.
  8. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne: „Kościoły i cerkwie drewniane Małopolski” – cena 20 zł.; kalendarze misyjne – cena 10 zł. Są również kalendarze w formie małej książeczki wydane przez nasze radio diecezjalne RDN Małopolska. W kalendarzu tym znajdują się przydatne informacje: począwszy od daty, poprzez imieniny, skróty tekstów czytań mszalnych na każdy dzień, także wzmianka o zmarłych w danym dniu księżach, aż do 50 lat wstecz, jest również umieszczony w różne dniu roku katechizm pamięciowy. Można w nim również znaleźć opis poszczególnych okresów liturgicznych i tradycji związanych z przeżywaniem poszczególnych świąt i uroczystości. Cena tego kalendarza 20 zł.
  9. W zakrystii można też nabyć świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Ofiara za jedną świecę nie mniejsza niż 7 zł.
  10. Również w zakrystii i pod chórem są do nabycia opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy ich zakupie niech będą wyrazem wdzięczności wobec Sióstr Zakonnych za ich posługę w naszej parafii.
  11. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu. Powoli zbliża się koniec roku – przypominamy, że każda rodzina powinna w ciągu roku złożyć raz ofiarę w wysokości 70 zł: tj. 50 złotych na sprzątanie kościoła i 20 zł na utrzymanie porządku na cmentarzu. Dziękuję tym wszystkim, którzy regularnie co roku składają wyznaczone ofiary – takich rodzin jest ok: 250 na ponad 400 w Tyliczu.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  13. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.30, a lektorów również w sobotę o godz. 10.00.