III Niedziela Adwentu, 13.12.2020r.

1. Przeżywamy już III Niedzielę Adwentu nazywaną „Gaudete” – „Radujcie się”. Radujmy się, że Pan jest bliskoi zróbmy wszystko by ta radość była pełna. Pomoże nam w tym spowiedź przedświąteczna. Jak już wspominaliśmy, ze względu na pandemię nie będą organizowane spowiedzi przedświąteczne w parafiach z udziałem kapłanów z sąsiednich  tak jak to miało miejsce przez poprzednie lata. W związku z tym zachęcamy to korzystania ze spowiedzi na bieżąco w trakcie  nabożeństw w naszej parafii. Do świąt zostało niespełna dwa tygodnie – chciejmy więc skorzystać z sakramentu pokuty w najbliższych dniach i wytrwać w stanie łaski uświęcającej do Świąt Bożego Narodzenia i do Nowego Roku.
  2. Msze Św. Roratnie przez cały tydzień o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej o 16.30 Godzinki do NMP.
  3. W środę rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus połączone z Nowenną do Matki Bożej Tylickiej.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  5. Zwykle w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia świętowaliśmy Złote i Srebrne Jubileusze Małżeńskie z naszej parafii. W związku ograniczeniami i obostrzeniami spowodowanymi koronawirusem w tym roku wspomnianych jubileuszy nie będzie. Pary małżeńskie, które zawierały związki małżeńskie 50 i 25 lat temu świętowały już swoje Jubileusze w ubiegłe święta. Od przyszłego roku i tak już pozostanie Jubileusze małżeńskieświętować będziemy w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w kończącym się roku jubileuszowym, a nie jak to miało miejsce w poprzednich latach w roku poprzedzającym jubileusz.
  6. Spotkanie rodziców (samych rodziców) dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w czwartek. Zapraszamy na godzinę 17.00 na Mszę św. i na spotkanie po jej zakończeniu.
  7. W sobotę od godz. 10.00 Ks. Mariusz wraz z młodzieżą uda się do chorych ze świątecznym stroikiem.
  8. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  10. W zakrystii i pod chórem są do nabycia opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy ich zakupie niech będą wyrazem wdzięczności wobec Sióstr Zakonnych za ich posługę w naszej parafii. Niestety nie ma już świec adwentowych
  11. Prezes IPN zwróci się z prośbą do Przewodniczącego KEP z prośbą o włączenie się w inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”. Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec dnia 13 grudnia br. o godz. 19.30, co byłoby bezpośrednim nawiązaniem do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 roku w ten właśnie sposób – w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce. Biskup Tarnowski popiera akcję i zachęca do włączenia się w nią.