III Niedziela Adwentu 15.12.2019 r.

1. III Niedziela Adwentu nazywana „Gaudete” – „Radujcie się”. Radujemy się, że Pan jest blisko   i zróbmy wszystko by ta radość była pełna. Pomoże nam w tym spowiedź przedświąteczna, która w naszym sanktuarium będzie w najbliższy czwartek w godzinach: 8.30-12.00 z półgodzinną przerwą od 10.00-10.30, a następnie od 15.00-18.00, z półgodzinną przerwą od 16.30-17.00. W Muszynce spowiedź od godz. 14.00-17.00 z przerwą od 15.30-16.00. Bardzo prosimy by skorzystać w czwartek z sakramentu pokuty, gdyż w kolejne dni będziemy spowiadać w sąsiednich parafiach. W związku ze spowiedzią w czwartek msza św. rano będzie o godz. 8.00, nie będzie mszy św. o godz. 6.30, natomiast wieczorem msza św. o godz.18.00.
  2. Jutro rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus.
  3. Przez cały Adwent w dni powszednie odprawiane są Msze Św. roratnie o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej o 16.30 Godzinki do NMP. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach zwłaszcza dzieci.
  4. W środę po Mszy Św. popołudniowej Nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek ze względu na spowiedź adwentową w naszej parafii nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą Św. wieczorową.
  6. W przyszłym roku swoje Złote i Srebrne Jubileusze Małżeńskie obchodzić będą kolejne małżeństwa naszej  parafii. Są to małżeństwa, które zawierały związki małżeńskie w 1970 i 1995 roku. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii wszystkich tych Jubilatów – jeszcze tylko dziś po Mszach Św.
  7. Spotkanie Parafialnej Grupy Synodalnej odbędzie się w poniedziałek po mszy św. wieczornej.
  8. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  10. W zakrystii i pod chórem są do nabycia opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy ich zakupie niech będą wyrazem wdzięczności wobec Sióstr Zakonnych za ich posługę w naszej parafii.
  11. Również w zakrystii są do nabycia świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Ofiara za jedną świecę nie mniejsza niż 5 zł.