III Niedziela Wielkanocna, 26.04.2020r.

1.Przeżywamy dziś Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

2.W środę święto Św. Katarzyny ze Sieny – Patronki Europy. Po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.

3.W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.W tym tygodniu przeżywać będziemy I piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem codziennie od godz. 17.30 w trakcie półgodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu przed mszą św. W Muszynce spowiedź w piątek od godz. 15.45. W Muszynce Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 16.30.

5.W dalszym ciągu obowiązuje zarządzenie Ks. Biskupa Andrzeja Jeża dotyczące nawiedzania chorych. Mogą to czynić kapłani tylko w niebezpieczeństwie śmierci chorego. W związku z tym Ks. Mariusz jeszcze w tym miesiącu nie uda się do chorych.

6.Na sobotę przeniesiony jest liturgiczny obchód Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski. W związku z tym porządek Mszy św. w sobotę będzie następujący: o godz. 7.00; 9.00 i 18.00 . Nie jest to święto obowiązkowe , ale zapraszamy do uczestnictwa w tym dniu w Mszy św. i modlitwy za naszą Ojczyznę. Składka w tym dniu na cele parafialne. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie modlitwy różańcowej, tylko nabożeństwo majowe – natomiast na modlitwę różańcową zapraszamy poprzez transmisję internetową o godz. 20.30 – tak jak czynimy to codziennie. W Muszynce w sobotę Msza św. o 16.30.

7.Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. Składka w przyszłym tygodniu na WSD w Tarnowie.

8.W niedzielę w kościele nie będzie zmiany tajemnic różańcowych. Proszę wszystkich Członków Żywego Różańca by wciąż modlili się w intencji ustania epidemii.

9.Od piątku rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Porządek nabożeństw: o godz. 18.00 Msza św.,a po niej litania do Matki Bożej. W niedzielę Majówka po Mszy św. popołudniowej. W Muszynce nabożeństwa majowe w cerkwi tylko po mszach świętych w środy i piątki. Zapraszamy do uczestnictwa z zastosowaniem zarządzeń władz państwowych.

10.Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii składane do skarbony przy kościele oraz za ofiary w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymane porządku na cmentarzu.

11.Cały czas obowiązuje nas wszystkich nakaz używania maseczek zasłaniających usta i nos. Nakaz ten obowiązuje podczas pobytu w kościele i w czasie uczestnictwa w Mszy św. – z wyjątkiem momentu przyjmowania komunii świętej.

12.Przypominamy, że w związku ze zmianami wprowadzonymi przez władze państwowe

- w Tyliczu – w Mszy św. może brać udział nie więcej niż 60 osób – co w praktyce oznacza po jednej osobie w ławce. W związku z tym jeszcze raz bardzo proszę, by w każdej ławce siedziała tylko 1 osoba  – wtedy brak wolnej ławki oznaczał będzie brak możliwości uczestniczenia we Mszy św. Proszę nie siadać na ławkach przy ścianie.

- w Muszynce – w Mszy św. może brać udział nie więcej niż 10 osób

Pierwszeństwo uczestnictwa w Mszach św. w kościele mają osoby i rodziny zamawiające daną Mszę Św. i członkowie rodzin zmarłych, za których Msze święte odprawiane są poza parafią.

W związku z trwającymi ograniczeniami Ksiądz Biskup podtrzymuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane

13.Przypominamy równie o możliwości zamawiania Mszy św. pogrzebowych za tych parafian, którzy zmarli w czasie trwania epidemii. Można to uczynić w zakrystii po każdej mszy św.

14.Na cmentarzu jest już możliwość korzystania z wody do podlewania kwiatów i mycia nagrobków. W razie jakiejś awarii prosimy o zgłaszanie tego faktu telefonicznie na plebanię.

15. Bóg odwołał do wieczności śp. Ks. Franciszka Augustyńskiego – kapłana diecezji łowickiej pochodzącego z naszej parafii. Pogrzeb śp. Ks. Franciszka odbędzie się w poniedziałek w Odessie na Ukrainie, gdzie ostatnio pracował. Niech odpoczywa w pokoju!