III Niedziela Wielkiego Postu, 03.03.2024r

1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Gorzkich Żali, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30, a po nim msza święta. W Muszynce Gorzkie Żale pół godziny przed mszą św. - o godz. 9.30.
  3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i po niej msza święta. Drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 20.00. Ofiary składane na tacę w czasie tych nabożeństw w Tyliczu przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. W Muszynce nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00, po nim msza św., a w sobotę Droga Krzyżowa w Muszynce o godz. 19.00.
  5. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 10.45 będzie Droga Krzyżowa w naszym sanktuarium. Zachęcamy do uczestnictwa zwłaszcza tych, którzy w piątek nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie nowenny do Św. Józefa.
  7. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki – rozprowadzane przez Diecezjalną Caritas. Ofiara za baranka jak i za paschalik nie mniejsza niż 8 zł.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  9. Dziękujmy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu. Dziękujemy również za ofiary przesłane na konto parafii.
  10. Jak słyszeliśmy w Liście Pasterskim Biskupa Tarnowskiego w najbliższym czasie wchodzić będą w życie nowe przepisy V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Dotyczyć one będą funkcjonowania kościoła parafialnego jak i kościoła filialnego w Muszynce. Temu tematowi będzie również poświęcone najbliższe spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – o terminie spotkania Członków Rady poinformujemy w przyszłą niedzielę.
  11. Pani Dyrektor Szkoły w Tyliczu prosiła by przekazać informację o rozpoczętej rekrutacji do szkoły i przedszkola. Wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły. Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie SCES Tylicz.

Patryk Olszyński, zam. Tylicz i Julia Maciaś, zam. Iwkowa (zap.III)