III Niedziela Wielkiego Postu, 20.03.2022r.

1. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie.
  3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i po niej msza święta. Drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 20.00. Ofiary składane na tacę w czasie tych nabożeństw w Tyliczu przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej również w każdą niedzielę o godz. 10.45. W Muszynce nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00, po nim msza św.,w sobotę wyjątkowo Droga Krzyżowa w Muszynce się nie odbędzie.
  5. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia a zarazem Dzień Duchowej Adopcji, do której zachęcamy. Z racji Uroczystości w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ks. dr Tadeusz Piwowarski – proboszcz parafii Jurków k/Tymbarku. Program rekolekcji znajduje się na ulotkach w przedsionku kościoła. Prosimy zapoznać się z programem nauk rekolekcyjnych i postarać się o to by wszyscy domownicy mogli z nauk rekolekcyjnych skorzystać.
  7. W dalszym ciągu prosimy o modlitwę w intencji narodu ukraińskiego doświadczonego agresją Rosji na swój kraj. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przyjęli do swoich domów uchodźców z Ukrainy, tym którzy włączyli się w akcję PACZKA DLA UKRAINY organizowaną przez Caritas, a także tym, którzy przekazali materace dla dzieci w Ukrainie (zebrano kilkadziesiąt takich materacy). Przy tej okazji dziękuję strażakom z Tylicza, którzy pomogli w zebraniu wspomnianych materacy. Bardzo serdecznie wszystkim za te dary serca dziękuję.
  8. W sobotę o godz. 19.00 w naszym sanktuarium odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Gościem tego spotkania będzie Dobromir Mak Makowski – raper, który od 2011 roku objechał ponad 900 szkół, domów dziecka, więzień, wlewając w ludzkie serca nadzieję. Sam doświadczył życiowego dna – teraz wyciąga z niego innych. Jego świadectwo będzie można usłyszeć w ramach wspomnianego spotkania. Zapraszamy nie tylko młodzież, ale również i starszych. Obowiązkowo na to spotkanie przychodzi młodzież klas VII i VIII, w ramach comiesięcznego przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Przypominamy: sobota godz. 19.00.
  9. Spotkanie małżeństw i rodzin w Ochronce w czwartek o godz. 19.00.
  10. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki – rozprowadzane przez Diecezjalną Caritas. Ofiara za baranka jak i za paschalik nie mniejsza niż 7 zł.
  11. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Diecezjalnej Caritas. Ulotki na ten temat znajdują się w przedsionku Kościoła.

Magdalena Chudy, zam. Tylicz i Jakub Wójtowicz, zam. Krynica Zdr. (zap.III)

Damian Hamernik; zam. Tylicz i Kinga Kolaniak; zam. Zubrzyca Dolna (zap.II)