II Niedziela Zwykła, 14.01.2024r.

1. Serdecznie witamy wszystkich pielgrzymów, gości, wczasowiczów. Życzymy Wam udanego pobytu w naszej parafii i bezpiecznego wypoczynku. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym sanktuarium odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.30 i 17.00. Kościół sanktuaryjny otwarty jest od porannej mszy św. do zakończenia mszy św. popołudniowej. Cudowny obraz Matki Bożej Tylickiej jest w ciągu dnia odsłonięty – zapraszamy do prywatnego nawiedzenie naszego sanktuarium.
  3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  4. W czwartek rozpoczyna się Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan.
  5. Ks. Patryk wraz z młodzieżą z Grupy Apostolskiej zaprasza na przedstawienie Jasełkowe dzisiaj na godz. 15.00 do sali teatralnej na plebanii.
  6. Spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klasy VIII i klasy VII – odbędzie się w środę o godz. 17.00. Bardzo proszę by na spotkanie przyszli rodzice uczniów klasy VII.
  7. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i komunii świętej oraz ich rodziców odbędzie się w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy na mszę św. a po jej zakończeniu na spotkanie.
  8. Zbiórka LSO w sobotę o godz. 10.00.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu. Dziękujemy również za ofiary przesłane na konto parafii.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej szczególnie Gościa Niedzielnego.
  11. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe i miłe przyjęcie nas w Waszych domach i rodzinach, a także składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji. Dziękujemy za wszelkie uwagi i sugestie dotyczące funkcjonowania parafii. Wśród nich przewijała się prośba wielu osób do rodziców małych dzieci, które są bardziej niecierpliwe lub ruchliwe, aby korzystały z „kaplicy matki z dzieckiem” i nie przeszkadzały w uczestnictwie w mszy św.
  12. W czasie kolędy zaktualizowaliśmy liczbę parafian: na dzień dzisiejszy wszystkich parafian na co dzień mieszkających w parafii jest: 1730 z tego w Muszynce 322 osoby i 1408 w Tyliczu. Liczba ta nie obejmuje osób mieszkających w domach, które z różnych przyczyn nie mieliśmy okazji odwiedzić, a takich domów było 25. Nie jest to forma wyrzutu z naszej strony, bo różne okoliczności mają na to wpływ. Wspominamy tylko o tym, by nasze dane o liczebności parafii były jak najbardziej zbliżone do aktualnych. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie i złożone przy tej okazji ofiary. Bóg zapłać.
  13. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

śp. Marię Wrona i śp. Helenę Chyc