III Niedziela Zwykła, 24.01.2021r.

1. Kończy się tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecajmy nieustannie w naszych modlitwach tę intencję, aby wszyscy chrześcijanie stanowili jedno.
  2. Jutro święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła.
  3. We wtorek wspomn. Św. Tymoteusza i Tytusa.
  4. W środę po mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek wspomn. Św. Tomasza z Akwinu, kapł. i dok. K-ła.
  6. W piątek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
  7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  8. We wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będą zbierane ofiary pieniężne do puszek na ten cel.
  9. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %.
  10. 8 grudnia minionego roku Papież Franciszek ogłosił Rok Świętego Józefa. W związku z tym każdego 19 dnia miesiąca w Tarnowie, w kościele Św. Józefa celebrowana będzie msza św. z kazaniem tematycznym. Będzie możliwość uczestnictwa w tej mszy św. poprzez transmisję internetową wpisując podany link: https://rtsp.me/embed/HGQGtHas/
  11. Zbliża się Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej.W ramach kultywowania tradycji Radio RDN podjęło inicjatywę przypomnienia roli, jaką odgrywa gromnica w naszej pobożności – zwłaszcza w obliczu śmierci. W związku z tym Radio RDN przygotowało gromnice ze specjalną ulotką o historii święta Matki Bożej Gromnicznej, o znaczeniu gromnicy i o patronie dobrej śmierci Św. Józefie, wraz z modlitwą do św. Józefa o dobrą śmierć.Taką gromnicę można nabyć w zakrystii. Koszt gromnicy wraz z ulotką 20 zł. Są również inne gromnice w cenie 10 i 15 zł.
  12. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00, a lektorów również w sobotę o godz. 9.30.
  13. Dziękujemy za ofiary w kopertach składane na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Jest również nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
  15. W najbliższą niedzielę wolontariusze działający w Szkolnym Kole Wolontariatu będą kwestować na rzecz 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie Tylicza w godzinach od 8.00 do 12.30 i Muszynki w godzinach od 9.30 do 11.30. Jeśli ktoś chciałby się włączyć do zbiórki to wolontariuszy będzie można spotkać na kościelnym parkingu przed i po wszystkich Mszach św. przed południem a w międzyczasie będą się przemieszczać ulicami Tylicza i Muszynki. Więcej szczegółów dotyczących kwestowania będzie podanych na sołeckim i szkolnym Facebooku oraz na plakatach.