IV Niedziela Adwentu, 20.12.2020r.

1. Jak już informowaliśmy – nie są organizowane spowiedzi przedświąteczne z udziałem kapłanów z sąsiednich parafii. Wielu z Was już się wyspowiadało w czasie Adwentu. Kto jeszcze chciałby skorzystać z sakramentu pokuty, będzie miał taką możliwość w tym tygodniu. Od poniedziałku do środy spowiadać będziemy w trakcie Mszy Św. porannej jak dotychczas i jeśli będzie taka potrzeba przez godzinę po mszy świętej porannej oraz po południu od godziny 16.30 dotąd, dokąd będą chętni do spowiedzi. W Muszynce spowiedź w poniedziałek od godz. 15.00-16.00.
  2. W czwartek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnia w czwartek o godz. 6.30. W wigilię Mszy Św. popołudniu nie będzie. Zapraszamy natomiast na Pasterkę – w Muszynce o godz. 22.00, a w Tyliczu o godz. 24.00. Składka na Pasterkach na Fundusz Obrony Życia.
  3. W ten szczególny wigilijny dzień starajmy się pielęgnować zwyczaje religijne – zachowajmy post. Wieczerzę zacznijmy od modlitwy, odczytania Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, połamania się opłatkiem i zaśpiewania kolędy. Niech to będzie wieczór pełen życzliwości i wzajemnej miłości.
  4. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika – drugi dzień Świąt. Porządek Mszy św. niedzielny. Składka w drugi dzień świąt na Uniwersytet Św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  6. Przypominamy o zachowaniu reżimu sanitarnego i obostrzeń co do noszenia maseczek oraz ilości osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach, w związkuz pandemią.
  7. Przyszła niedziela to Święto Świętej Rodziny z Nazaretu.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej,
  9. U sióstr można jeszcze nabyć opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy nabyciu opłatków są wyrazem wdzięczności wobec Sióstr Zakonnych za ich posługę w naszej parafii.
  10. Pragnę bardzo serdecznie podziękować S. Amacie, która przez 4 lata przebywała w naszej wspólnocie parafialnej – dając przykład gorliwości, modlitwy, pokory i życzliwości wobec nas kapłanów i parafian. Siostra Amata, ze względu na słaby stan zdrowia została skierowana do domu sióstr emerytek w Szynwałdzie. Zapewniamy Siostrę o wdzięczności za wszelkie dobro, które wyrażać będziemy w modlitwie.
  11. Składam serdeczne Bóg zapłać osobom, które dostarczyły choinki do kościoła i pomogły Siostrze Wandzie w przystrojeniu kościoła i wykonaniu szopki.
  12. Młodzież z Grupy Apostolskiej przygotowała stroiki świąteczne, które można sobie dziś nabyć w przedsionku pod chórem. Ofiara za stroik nie mniejsza niż 20 zł. Częściowy dochód ze sprzedaży tych stroików młodzież pragnie przekazać na misje, a konkretnie naszemu rodakowi Ks. Romanowi pracującemu w Afryce.