IV Niedziela Adwentu 22.12.2019 r.

1. We wtorek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnia we wtorek o godz. 6.30. W wigilię Mszy Św. popołudniu nie będzie. Zapraszamy natomiast na Pasterkę – w Muszynce o godz. 22.00, a w Tyliczu o godz. 24.00. Składka na Pasterkach na Fundusz Obrony Życia.
  2. W ten szczególny wigilijny dzień starajmy się pielęgnować zwyczaje religijne – zachowajmy post. Wieczerzę zacznijmy od modlitwy, odczytania Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, połamania się opłatkiem i zaśpiewania kolędy. Niech to będzie wieczór wspólnego kolędowania pełen życzliwości i wzajemnej miłości.
  3. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  4. W czwartek święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika – drugi dzień Świąt. Porządek Mszy św. niedzielny. Składka w drugi dzień świąt na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  5. W drugi dzień Świąt – tradycyjnie już w naszej parafii świętować będziemy Jubileusze Małżeńskie małżonków, którzy w 2020 roku obchodzić będą 25 i 50-lecie małżeństwa. Zapraszamy Jubilatów i członków ich rodzin na mszę św. o godz. 11.15.
  6. W piątek wspomn. Św. Jana Apostoła, Ewangelisty. W tym dniu po Mszach Świętych poświęcenie wina.
  7. W sobotę święto Świętych Młodzianków Męczenników.
  8. Przyszła niedziela to Święto Świętej Rodziny z Nazaretu.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego – tym razem numer Gościa jest podwójny (dwutygodniowy) stąd cena Gościa Niedzielnego to 10 zł.
  10. Młodzież z Grupy Apostolskiej wraz z Ks. Mariuszem przygotowała stroiki świąteczne dla chorych, których Ks. Mariusz odwiedza w pierwsze piątki. Przedstawiciele Grupy Apostolskiej wraz z księdzem katechetą udadzą się z tymi stroikami do chorych  poniedziałek od godz. 13.00. Bardzo dziękuję Ks. Mariuszowi i Młodzieży za tę inicjatywę.
  11. Za tydzień – w przyszłą niedzielę – na mszy św. o godz. 11.15 odbędzie się posłanie kolędników misyjnych. Bardzo prosimy by dzieci i młodzież, którzy zgłosiły się do kolędowania na rzecz misji, przyszli w strojach kolędniczych na mszę św. na godz. 11.15. Bardzo prosimy, rodziców, bądź starsze rodzeństwo osób biorących udział w kolędzie misyjnej, aby towarzyszyli kolędnikom w czasie kolędowania – ze względów bezpieczeństwa.
  12. U sióstr można jeszcze nabyć opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy nabyciu opłatków są wyrazem wdzięczności wobec Sióstr Zakonnych za ich posługę w naszej parafii.
  13. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które dostarczyły choinki do kościoła i pomogły Siostrze Wandzie w przystrojeniu kościoła i wykonaniu szopki.
  14. Wizytę Duszpasterską w parafii rozpoczniemy zaraz po świętach, czyli od piątku – porządek kolędy podamy w drugi dzień świąt.