IV Niedziela Adwentu,Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia 24.12.2023r.

1. Przeżywamy dziś IV niedzielę adwentu i zarazem Wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia. Porządek mszy św. przed południem w dniu dzisiejszym – jak w każdą niedzielę. Mszy św. wieczornej dzisiaj nie będzie. Zapraszamy dzisiaj na Pasterkę – w Muszynce o godz. 22.00, a w Tyliczu o godz. 24.00. Składka na Pasterkach na Fundusz Obrony Życia.
  2. Dzisiaj w ten szczególny wigilijny wieczór starajmy się pielęgnować zwyczaje religijne – zachowajmy przez cały dzień post. Wieczerzę zacznijmy od modlitwy, odczytania Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, połamania się opłatkiem i zaśpiewania kolędy. Niech to będzie wieczór wspólnego kolędowania, pełen życzliwości i wzajemnej miłości.
  3. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia.Msze św. jak w każdą niedzielę.
  4. Bardzo serdecznie witamy wszystkich Rodaków przybyłych do swoich rodzin na czas Świąt. Witamy również pielgrzymów, gości, wczasowiczów – życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku.
  5. We wtorek święto Św. Szczepana pierwszego męczennika. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  6. W drugi dzień Świąt przeżywać będziemy również Złote i Srebrne Jubileusze Małżeńskie. W tym roku swoje jubileusze obchodzą małżeństwa które zawierały sakramentalne związki małżeńskie w 1973 i 1998 roku. Zapraszamy wszystkich Czcigodnych Jubilatów oraz ich rodziny w drugi dzień Świąt na mszę św. o godz. 11.15.
  7. W środę święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na mszach św. poświęcenie wina.
  8. Od środy rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszej parafii, w formie takiej jak w ubiegłym roku i przed pandemią – czyli w tradycyjnej formie. Rozpoczniemy od Muszynki i ul. Konfederatów Barskich. Szczegółowe informacje podamy w drugi dzień świąt.
  10. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  11. Przyszła niedziela to święto Św. Rodziny i zarazem ostatni dzień Roku Pańskiego 2023. Na mszach św. dziękować będziemy Bogu i Matce Bożej Tylickiej za mijający rok – za wszelkie łaski jakie stały się naszym udziałem. Informujemy również, że w przyszłą niedzielę (w Sylwestra) msza św. wieczorna będzie o godz. 17.00 zamiast o 18.30.
  12. W zakrystii i w przedsionku kościoła można jeszcze nabyć opłatki wigilijne.
  13. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  15. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Władysława Kowalczyk