IV Niedziela Wielkanocna, 03.05.2020r.

1. IV niedziela Wielkanocna przeżywana jest w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona zarazem tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Składka w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na WSD w Tarnowie.
  2. Jutro wspomnienie Św. Floriana – patrona strażaków. W modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o naszych druhach – msza św. w intencji strażaków będzie w bardziej odpowiednim terminie co uzgodniliśmy z Komendantami OSP Tylicz i OSP Muszynka.
  3. W środę święto Św. Filipa i Jakuba, Apostołów.
  4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W piątek uroczystość Św. Stanisława, Bpa i Męcz. – głównego patrona Polski i diecezji. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  6. Rozpoczęły się nabożeństwa majowe. Porządek nabożeństw: o godz. 18.00 Msza św.,a po niej litania do Matki Bożej. W niedzielę Majówka po Mszy św. popołudniowej. W Muszynce nabożeństwa majowe w cerkwi tylko po mszach świętych w środy i piątki. Zapraszamy do uczestnictwa z zastosowaniem zarządzeń władz państwowych.
  7. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii, również te składane do skarbony przy kościele oraz za ofiary w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymane porządku na cmentarzu.
  8. Cały czas obowiązuje nas wszystkich nakaz używania maseczek zasłaniających usta i nos. Nakaz ten obowiązuje podczas pobytu w kościele i w czasie uczestnictwa w Mszy św. – z wyjątkiem momentu przyjmowania komunii świętej.
  9. Przypominamy, że w związku ze zmianami wprowadzonymi przez władze państwowe

- w Tyliczu – w Mszy św. może brać udział nie więcej niż 60

- w Muszynce – w Mszy św. może brać udział nie więcej niż 10 osób

Dziękujemy za dotychczasowe przestrzeganie tych zasad.

W związku z trwającymi ograniczeniami Ksiądz Biskup podtrzymuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

Tych, którzy nie mogą z wiadomych racji być w niedzielę na mszy św. zachęcamy do uczestnictwa w mszy św. w dni powszednie – codziennie jeszcze kilkanaście osób mogło by brać udział w liturgii – tak by zachowane były zarządzenia władz państwowych.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest już dostępny Gość Niedzielny – cena 6 zł.

11. Przpominamy, że wyszedł kolejny tom kazań Ks. Prałata. Zawiera on kazania na święta i uroczystości w ciągu roku – liczy on ponad 600 stron. Koszt 40 zł – do nabycia w zakrystii.