IV Niedziela Wielkanocna, 25.04.2021r.

1.Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Składka w dniu dzisiejszym na WSD w Tarnowie.

2.W środę po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.

3.W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.W sobotę przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Polecajmy w naszych modlitwach dzieci pierwszokomunijne, aby z godnością przyjęły do swoich serc Chrystusa Eucharystycznego. Ze względu na obostrzenia tylko rodzice i chrzestni tych dzieci będą mogli uczestniczyć w kościele w mszy świętej.

5.Również w sobotę rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Zapraszamy serdecznie na te piękne Maryjne nabożeństwa – oczywiście z zachowaniem liczby osób w kościele. Ze względu na wszelkie ograniczenia w kościele, tym bardziej chciejmy podtrzymywać tradycję śpiewania litanii do Matki Bożej przy przydrożnych kapliczkach na terenie naszej parafii.

6.W sobotę zapraszamy także na godz. 18.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Jeśli będzie pogoda udamy się w procesji różańcowej z feretronem Matki Bożej Tylickiej na Dróżki Maryjne.

7.Zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn i kobiet w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 7.00. Prosimy, jeśli kilka osób z domu należy do Róży Różańcowej, by tylko jedna osoba z rodziny przyszła na zmianę tajemnic, gdyż w dalszym ciągu obowiązuje nas reżim sanitarny i tylko 50 osób może jednocześnie znajdować się w naszej świątyni.

8.W dalszym ciągu prosimy o dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła, zakładanie maseczek na usta i nos oraz zajmowanie miejsc tak, by w danej ławce znajdowała się tylko jedna osoba i tylko w tej ławce, w której naklejony jest numerek. Zachęcamy również do przyjmowania Komunii Św. na rękę.

9.Młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych w Nowym Sączu prowadzi akcję zachęcającą do honorowego oddawania krwi. Szczegóły na plakacie, facebooku i instagramie.

10.W zakrystii można nabyć prasę katolicką, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

11.W minioną środę odbyło się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej owocem tego spotkania jest między innymi kilka ustaleń dotyczących pogrzebów w naszej parafii:

a) godzina pogrzebu, każdorazowo ustalana jest z rodziną zmarłego i dostosowywana jest do życzenia rodziny bądź harmonogramu życia parafii;

b) ze względu na coraz częstsze dłuższe niż trzy dni oczekiwania na pogrzeb Rada Parafialna zaproponowała, aby dzwony w kościele biły zmarłemu w dniu zgłoszenia śmierci i na drugi dzień w godzinach takich, jak to miało miejsce dotychczas;

c) przypominam, by datę i godzinę pogrzebu ustalać najpierw w kancelarii parafialnej, a następnie o ustaleniach informować zakład pogrzebowy;

d) w ramach ogłoszeń parafialnych podawana będzie również informacja, kogo Bóg odwołał do wieczności w minionym tygodniu;

e) Rada Parafialna, zasugerowała by zwrócić się do Was z prośbą, by na tyle na ile to jest możliwe zabierać ze sobą śmieci z cmentarza (wypalone znicze, suche kwiatki) – dla Was to nie będzie dodatkowy koszt, a pozwoli zmniejszyć koszty utrzymania cmentarza.

12. W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: śp. Jerzego Janisza.