IV Niedziela Wielkiego Postu, 19.03.2023r.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.30.
  2. Jutro liturgiczna Uroczystość Św. Józef.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  5. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i po niej msza święta. Drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 20.00. Ofiary składane na tacę w czasie tych nabożeństw w Tyliczu przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. W Muszynce nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00, po nim msza św., a w sobotę Droga Krzyżowa w Muszynce o godz. 19.00. Również w niedzielę w naszym sanktuarium Droga Krzyżowa o godz. 10.45.
  6. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji (w tygodniu na klęcznikach przy prezbiterium będą deklaracje do duchowej adopcji, które można zabrać, wypełnić i wrzucić do klęcznika przed obrazem Jezusa Miłosiernego).
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ks. Stanisław Wojdak – z-ca dyr. Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, a zarazem Ojciec Duchowny Misjonarzy. Program rekolekcji znajduje się na ulotkach w przedsionku kościoła. Prosimy zapoznać się z programem nauk rekolekcyjnych i postarać się o to, by wszyscy domownicy mogli z nauk rekolekcyjnych skorzystać.
  8. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.
  9. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki – rozprowadzane przez Diecezjalną Caritas. Ofiara za baranka jak i za paschalik nie mniejsza niż 8 zł.
  10. Spotkanie uczniów klas VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i ich rodziców odbędzie się w środę. Zapraszamy na mszę św. na godz. 17.00 i po mszy spotkanie w kościele.
  11. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Św. oraz ich rodziców odbędzie się w kościele w czwartek o godz. 17.00.
  12. Zbiórka ministrantów i wszystkich lektorów w sobotę o godz. 10.00.
  13. Parafia MBNP w Krynicy-Zdroju organizuje w piątek 24.03.2023r. Ekstremalną Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 19.30 w kościele parafialnym. Są do wyboru 3 trasy. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła. Zapisy przez stronę internetową: www.edk.org.pl
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Jest również Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  15. Dziękujmy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu. Dziękujemy również za ofiary przesłane na konto parafii.

Paulina Bugajska; zam. Tylicz i Piotr Rydarowicz; zam. Uście Gorlickie (zap.II)