IV Niedziela Wielkiego Postu, 27.03.2022r.

1. Rozpoczynamy dziś w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Starajmy się je przeżyć jak najowocniej uczestnicząc w naukach i nabożeństwach rekolekcyjnych. Program rekolekcji znajduje się na stornie parafialnej i na ulotkach w przedsionku kościoła, które można zabrać ze sobą do domu. W środę na zakończenie rekolekcji, na wszystkich mszach św. zbierane będą ofiary, które przeznaczone będą dla Księdza Rekolekcjonisty. Polecajmy Bogu osobę Księdza Tadeusza – naszego rekolekcjonisty – prosząc o siły i dary Ducha Św., a także o opiekę Matki Bożej Tylickiej.
  2. Dzisiaj w Tyliczu po mszy św. o godz. 11.15 nauka stanowa dla młodzieży uczącej się i pracującej. Proszę by na tę naukę stanową przyszła również młodzież klas VII i VIII.
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Gorzkich Żali, które dzisiaj o godz. 17.30, a po nim o godz.18.30 msza święta z nauką ogólną. W Muszynce Gorzkie Żale dziś o godz.15.00, a po nich nauka stanowa dla małżonków z Muszynki.
  4. Jutro natomiast po mszy św. wieczornej nauka stanowa dla małżonków z Tylicza.
  5. W środę na zakończenie rekolekcji zostaną uroczyście wprowadzone do naszego kościoła relikwie Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Bł. Siostry Elżbiety Czackiej, które udało się pozyskać dla naszego Sanktuarium. Cieszmy się obecnością nowych Błogosławionych w naszej parafii i chciejmy przez ich wstawiennictwo wypraszać dla nas potrzebne łaski.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  7. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 18.00 i po niej msza święta. Drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 20.00. Ofiary składane na tacę w czasie tych nabożeństw w Tyliczu przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej również w każdą niedzielę o godz. 10.45. W Muszynce nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00, po nim msza św.,w sobotę Droga Krzyżowa w Muszynce o godz. 19.00.
  8. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
  9. Do chorych Ks. Mariusz uda się w środę od godz. 12.30. Prosimy zachęcić chorych w swoich domach do skorzystania z sakramentu pokuty z racji Świąt Wielkanocnych.
  10. W sobotę zapraszamy na godz. 18.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  11. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 7.00.
  12. Od przyszłej niedzieli w naszym Sanktuarium – w każdą pierwszą niedzielę miesiąca –odbywać się będą Dni Skupienia dla narzeczonych. Zapraszamy narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na mszę św. o godz. 11.15, a po jej zakończeniu na spotkanie w naszej świątyni.
  13. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki – rozprowadzane przez Diecezjalną Caritas. Ofiara za baranka jak i za paschalik nie mniejsza niż 7 zł.
  14. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Diecezjalnej Caritas. Ulotki na ten temat znajdują się w przedsionku Kościoła.

Damian Hamernik; zam. Tylicz i Kinga Kolaniak; zam. Zubrzyca Dolna (zap.III)