IV Niedziela zwykła - Święto Ofiarowania Pańskiego, 02.02.2020r.

1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich pielgrzymów, gości, wczasowiczów. Życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku. Pragniemy Was poinformować, że msze św. w naszym sanktuarium odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.3017.00, natomiast w niedziele o godz. 7.00; 9.00; 11.15 i 18.30; w Muszynce w cerkwi o godz. 10.00. Kościół sanktuaryjny otwarty jest od porannej mszy św. do zakończenia mszy św. popołudniowej. Cudowny obraz Matki Bożej Tylickiej jest w ciągu dnia cały czas odsłonięty – zapraszamy do prywatnego nawiedzenie naszego sanktuarium.
  2. Dzisiejsza niedziela to zarazem Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej.Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – dzisiejsza składka na zakony klauzurowe w diecezji. Poświęcenie gromnic na każdej mszy świętej – w zakrystii są do nabycia gromnice.
  3. W poniedziałek wspomn. Św. Błażeja, bpa i męcz. – na mszach świętych błogosławieństwo jabłek.
  4. W środę wspomnienie Św. Agaty, dziew. i męcz. W tym dniu na mszach świętych błogosławieństwo chleba, wody i soli – ku czci św. Agaty.
  5. W środę po mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  7. W czwartek wspomn. Św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz.
  8. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź od poniedziałku pół godziny przed mszą św. Bardzo prosimy by uczniowie naszej szkoły skorzystali ze spowiedzi w poniedziałek, wtorek i środę, zostawiając możliwość spowiedzi w czwartek i piątek wszystkim turystom i wczasowiczom, których gościmy na terenie naszej parafii (zwłaszcza dzieci z innych parafii, które będą chciały skorzystać ze spowiedzi).
  9. Dzisiaj w sali teatralnej na plebanii o godz. 15.00 odbędą się Jasełka przygotowane przez młodzież grupy apostolskiej – serdecznie zapraszamy.
  10. Ks. Mariusz organizuje kulig, a po nim ognisko dla dzieci z Tylicza i Muszynki, które wystarczająco często chodziły na Roraty. Rodzice dotyczących dzieci zostaną poinformowani. Kulig odbędzie się 8.02. (tj. sobota) – zbiórka w tym dniu o godz. 8.50 na parkingu przy Sanktuarium. Prosimy o odpowiedni ubiór.
  11. Dziękujmy za ofiary w kopertach składane na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Anna Krok, zam. w Tyliczu i Adam Wach, zam. w Galowie (zap. III)

Krystian Migacz, zam. w Tyliczu i Angelika Bukowska, zam. w Jaworznie (zap. II)

Joanna Sekuła, zam. w Tyliczu i Marek Szafraniec, zam. w Skoczowie (zap. II)