AktualnościIX Niedziela Zwykła, 02.06.2024r.

 1. Trwa oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Msze święte z procesją dookoła kościoła codziennie o godz. 18.00. Dzisiaj procesja po mszy św. o godz. 11.15. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. W czwartek zakończenie oktawy i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie pięknych ołtarzy na procesję Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy osobom niosącym feretrony, baldachim, panom asystującym przy niesionym Najświętszym Sakramencie, strażakom i pocztom sztandarowym OSP z Tylicza i Muszynki oraz Koła Łowieckiego „Jeleń”. Dziękujemy dziewczynkom sypiącym kwiatki i chłopcom dzwoniącym dzwonkami, dzieciom pierwszokomunijnym, LSO, DSM oraz wszystkim, tak licznie uczestniczącym w procesji Bożego Ciała.
 3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to zarazem Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca – spowiedź od jutra pół godziny przed mszą świętą popołudniową i w czasie mszy świętych.
 6. Do chorych Ks. Patryk uda się w sobotę od godz. 8.00.
 7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 9. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w przyszłą niedzielę od godz. 8.00 będzie sprzedawać ciasta z własnego wypieku (do wyczerpania wypieków). Prosimy o zakupienie ciast, a uzbierane pieniądze przekażemy Ks. Romanowi na pracę na misjach. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcą włączyć się w tę akcję.
 10. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
 12. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Krynicy Zdroju zawiadamia, że jutro (tj.03.06), w godz. 8.00-15.00 wystąpią przerwy w dostawie wody w Muszynce (od Państwa Józefczyk do Szkoły Podstawowej i od szkoły w górę – prawa strona) – spowodowane modernizacją sieci wodociągowej.
 13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Natalia Majerska, zam. Muszynka i Adam Sekuła, zam. Roztoka Wlk. (zap.I)

 

<< Wróć do poprzedniej strony

Zobacz ogłoszenia

Zobacz intencje