Niedziela – Święto Świętej Rodziny 27.12.2020 r.

1. Dzisiejsza Niedziela to zarazem Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Zapatrzeni w Świętą Rodzinę Jezusa, Maryi i Józefa starajmy się kształtować nasze rodziny na wzór Rodziny Nazaretańskiej.
  2. W czwartek ostatni dzień Roku Pańskiego 2020. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa dziękczynne, w czasie których dziękować będziemy Panu Bogu za wszystkie łaski jakich doświadczyliśmy w mijającym roku. Msze Św. w czwartek o godz. 7.00; 9.00 i 17.00; w Muszynce o godz. 10.00.
  3. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2021. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę.
  4. W czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą Św. popołudniową.
  5. Do chorych z racji pierwszego piątku Ks. Mariusz uda się w sobotę od godz. 8.00.
  6. W tym roku kolędnicy misyjni nie nawiedzą naszych domów ze względu na trwającą pandemię. Chcemy jednak wspierać misjonarzy nie tylko modlitwami, ale również naszymi ofiarami. W związku z tymw przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek w ramach kolędy misyjnej. Bardzo proszę Was o ofiary na ten cel i z góry za te, zawsze tak hojne z tej okazji ofiary dziękuję.
  7. Jak już informowaliśmy, w tym roku Wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie nie odbędzie się. Aby podtrzymać tradycję spotkań duszpasterzy z wiernymi i udzielania przy tej okazji błogosławieństwa pragniemy zaprosić mieszkańców poszczególnych rejonów parafii na specjalne celebrowane w ich intencji Msze Św. Po każdej z takich Mszy św. zostanie odprawione specjalne nabożeństwo połączone z udzielaniem zgromadzonym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Ze względu na obostrzenia sanitarne prosimy, by w takiej Mszy św. uczestniczyła jedna osoba z każdego domu z wyznaczonego rejonu i oczywiście rodzina, która zamawiała już wcześniej intencje mszalną na ten dzień. Pozostałe osoby nie związane z intencjami mszalnymi w danym dniu zachęcamy do przyjścia na Mszę św. rano. Po każdej z tych Mszy będzie można zabrać ze sobą specjalnie wydaną na tę okazję broszurę. Niech te trudne uwarunkowania, w jakich przyszło nam funkcjonować, także w wymiarze życia religijnego, mobilizują nas jeszcze bardziej do umacniania więzi duchowych. Porządek Mszy św. podany jest w intencjach mszalnych. Gdyby, z któregoś z domów nikt nie mógł przyjść w wyznaczonym dniu to zapraszamy w inny dzień, ale pamiętajmy że w dalszym ciągu obowiązują limity osób mogących przebywać na nabożeństwach.
  8. Ks. Mariusz wraz z młodzieżą dziękują za ofiary zebrane przy sprzedaży stroików świątecznych. Z zebranej kwoty młodzież przekaże 1000 zł Ks. Romanowi Markowi, naszemu Rodakowi pracującemu na misjach w Afryce.