Niedziela - Święto Świętej Rodziny, 26.12.2021r.

1. Dzisiejsza Niedziela to zarazem Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Zapatrzeni w Świętą Rodzinę Jezusa, Maryi i Józefa starajmy się kształtować nasze rodziny na wzór Rodziny Nazaretańskiej.
  2. Składka w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  3. Jutro święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na mszach św. poświęcenie wina.
  4. We wtorek święto Świętych Młodzianków, Męczenników.
  6. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W piątek ostatni dzień Roku Pańskiego 2021. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa dziękczynne, w czasie których dziękować będziemy Panu Bogu za wszystkie łaski jakich doświadczyliśmy w mijającym roku. Msze św. w piątek o godz. 7.00; 9.00 i 17.00; w Muszynce o godz. 10.00.
  8. W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2022. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę.
  9. Z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 18.00, a więc przed mszą św. wieczorną będzie modlitwa różańcowa.
  10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 7.00.
  11. W tym roku kolędnicy misyjni nie nawiedzą naszych domów ze względu na trwającą pandemię. Chcemy jednak wspierać misjonarzy nie tylko modlitwami, ale również naszymi ofiarami. W związku z tymw przyszłą niedzielę po wszystkich mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek w ramach kolędy misyjnej. Bardzo proszę Was o ofiary na ten cel i z góry za te ofiary dziękuję.
  12. W tym roku wizyta duszpasterska odbędzie się podobnie jak w ubiegłym roku. Aby podtrzymać tradycję spotkań duszpasterzy z wiernymi i udzielania przy tej okazji błogosławieństwa pragniemy zaprosić mieszkańców poszczególnych rejonów parafii na specjalne celebrowane w ich intencji msze św. Po każdej z takich mszy św. zostanie odprawione specjalne nabożeństwo połączone z udzielaniem zgromadzonym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy i zachęcamy by w takiej mszy św. uczestniczyła w miarę możliwości cała rodzina, a jeśli to będzie niemożliwe – przynajmniej jedna osoba z każdego domu. Po każdej z tych mszy będzie można zabrać ze sobą specjalnie wydaną na tę okazję broszurę. Porządek mszy św. podany jest w intencjach mszalnych. Gdyby, z któregoś z domów nikt nie mógł przyjść w wyznaczonym dniu to zapraszamy w inny dzień.