Niedziela - Święto Świętej Rodziny, 31.12.2023r

1. Dzisiejsza Niedziela to zarazem Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Zapatrzeni w Świętą Rodzinę Jezusa, Maryi i Józefa starajmy się kształtować nasze rodziny na wzór Rodziny Nazaretańskiej.
  2. Dziś przypada również ostatni dzień Roku Pańskiego 2023. Dziękujemy Panu Bogu za wszystkie łaski jakich doświadczyliśmy w mijającym roku. Msze św. w dniu dzisiejszym do południa jak w każdą niedzielę, a po południu msza św. o godz. 17.00.
  3. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2024. Msze święte jutro jak w każdą niedzielę. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój – módlmy się, nie tylko dziś o ustanie wojen zwłaszcza w Ukrainie i Ziemi Świętej.
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź z racji I piątku przez cały tydzień w czasie mszy świętych porannych i w piątek pół godziny przed mszą świętą popołudniową. W Muszynce spowiedź w piątek o godz. 15.30. Jeśli ktoś od spowiedzi przedświątecznej jest w stanie łaski uświęcającej – nie musi przystępować do sakramentu pokuty.
  7. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to równocześnie Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na cele misyjne.
  8. Porządek mszy świętych w sobotę przed południem jak w każdą niedzielę. Po południu msza św. o godz. 17.00. Na wszystkich mszach świętych poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Po mszach świętych u przedstawicieli Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie można nabyć sobie kadzidło i kredę – ofiary złożone z tej okazji będą przekazane na misje Ks. Romanowi Markowi.
  9. W najbliższą sobotę 06 stycznia o godz. 15.00 w naszym kościele odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu najmłodszych dzieci z naszej parafii, uczniów Szkoły Podstawowej, Zespołu Pogranicze oraz chóru Cantores Sancti Jacobi z Powroźnika. Serdecznie zapraszamy na ten koncert i wspólne kolędowanie wszystkich Parafian oraz Gości wypoczywających na terenie naszej parafii.
  10. W przyszłą niedzielę zostaną posłani Kolędnicy Misyjni, którzy nawiedzą nasze domy zbierając ofiary na cele misyjne. Bardzo prosimy by rodzice wyrazili zgodę i zachęcili swoje dzieci do udziału w Kolędzie Misyjnej – dotyczy to przede wszystkim uczniów naszej szkoły. Szczegóły kolędy misyjnej zostaną omówione z dziećmi w tym tygodniu w szkole.
  11. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie w liturgii okresu Bożego Narodzenia.
  12. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po mszy o godz. 7.00.
  13. Z racji sobotniej uroczystości i trwającej wizyty duszpasterskiej, ksiądz Patryk nie uda się w tym miesiącu do chorych.