Nowe zasady funkcjonowanie parafii.

KOCHANI PARAFIANIE!

W związku nowymi rozporządzeniami Władz Państwowych oraz nowym Dekretem Księdza Biskupa Tarnowskiego pragnę Wam przekazać informacje dotyczące funkcjonowania naszej parafii:

1.Zgodnie z dekretem Księdza Biskupa Tarnowskiego msze święte mogą być sprawowane wyłącznie w kościołach parafialnych, ale bez udziału wiernych świeckich i przy zamkniętych drzwiach. W związku z tym udział w mszach świętych w naszym sanktuarium będzie możliwy tylko poprzez transmisję internetową (na ile możliwości przesyłowe transmisji pozwolą – przy większej oglądalności mogą bowiem wystąpić zakłócenia w odbiorze – nikt nie przewidział takiej ekstremalnej sytuacji). Prosimy o jak najliczniejsze łączenie się z transmisją mszy świętych z naszej parafii, byśmy mogli zorientować się jak wygląda możliwość korzystania z transmisji internetowej i w razie potrzeby- na ile to będzie możliwe – zaradzić ewentualnymproblemom.

Zachęcamy by w nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej uczestniczyć poprzez radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz lub inne stacje radiowe i telewizyjne (np. Radio Maryja i TV Trwam).

Intencje mszalne zamówione na kolejne dni będą umieszczone na stronie internetowej parafii i w przedsionku kościoła (kościół przez cały dzień jest otwarty – z wyjątkiem godzin sprawowania mszy świętych).

Intencje mszalne z Muszynki będą odprawiane w tym dniu, na który zostały zamówione, jednak będą one celebrowane w kościele w Tyliczu (w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 11.15).

2.Tych, którzy pragną skorzystać z posługi sakramentalnej (dotyczy zwłaszcza spowiedzi) proszę o telefoniczny kontakt w ciągu dnia na numer parafialny 18 471 13-10 w godz. 8.00-17.00.

3.Przypominamy jednocześnie, że obowiązek spowiedzi wielkanocnej można wypełnić od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej ( w tym roku – do dnia 7 czerwca).

4.Posługę sakramentalną do chorych Ksiądz Biskup ograniczył tylko do przypadku niebezpieczeństwa śmierci.

5.Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. Wszelkie sprawy kancelaryjne proszę zgłaszać telefonicznie na parafialny numer telefonu podany wyżej.

WSZELKIE NOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE FUNKCJONOWANIA PARAFII BĘDZIEMY PRZEKAZYWAĆ W MIARĘ POJAWIENIA SIĘ NOWYCH WYTYCZNYCH. BARDZO PROSIMY O ROZPOWSZECHNIANIE TYCH WIADOMOŚCI WŚRÓD SWOICH BLISKICH I ZNAJOMYCH, KTÓRZY NIE MAJĄ DOSTĘPU DO INTERNETU.

MY KAPŁANI PAMIĘTAMY O WAS W NASZEJ MODLITWIE

I PROSIMY O MOLITWĘ W NASZEJ INTENCJI