Pielgrzymka do Ziemi Świętej - 11-17.04.2023 r.

Tylicz 11-17.04.2023 r.

1 Dzień: Msza św. na lotnisku w Krakowie. Odprawa lotniskowa i wylot do Tel Avivu o godz. 00.30. Przylot, do Tel Avivu 05.05. Odprawa lotniskowa i przejazd do Jerozolimy. Bazylika Bożego Grobu. Przejazd do Ain Kerem – źródło Matki Bożej, Kościół Nawiedzenia NMP – Msza św., Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

2 Dzień: Śniadanie. Betlejem. Przejazd przez Pola Teko pod Herodion, BaitSahour – Pole Pasterzy – Msza św., przejazd do Bazyliki Bożego Narodzenia, Grota Mleczna. Pustynia Mar Saaba (jeśli pozwolą warunki pogodowe). Spotkanie z Siostrami w Home of Peace. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

3 Dzień: Śniadanie, Przejazd przez klasztor Teodozjusza oraz potok Cedron do Betanii. Nawiedzenie Betanii – Kościół Marii, Marty i Łazarza – Msza św. Przejazd na Pustynię Judzką – Wadi Qelt – klasztor św. Jerzego – miejsce zwiastowania narodzin NMP i pobytu proroka Eliasza. Przejazd nad rzekę Jordan (Qasar El Yahud) – miejsce chrztu Jezusa, miejsce wniebowzięcia proroka Eliasza. Przejazd do Jerycha, Góra Kuszenia, źródła Elizeusza, starożytności Jerycha, starożytna sykomora. Przejazd przez Qumran nad Morze Martwe – kąpiel w Morzu Martwym. Meczet grobu Mojżesza. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

4 Dzień: Śniadanie, wyjazd do Jerozolimy. Nawiedzenie Góry Oliwnej: Betfage (początek drogi niedzieli Palmowej) – Msza św., miejsce Wniebowstąpienia, klasztor Pater Noster, panorama Jerozolimy, kościół Dominus Flevit i cmentarz na Górze Oliwnej, Bazylika Konania i Ogród Getsemani, Bazylika Wniebowzięcia NMP, Grota Snu Apostołów, Dolina Potoku Cedron, Kościół św. Anny i Sadzawka Bethesda, Litostrotos oraz twierdza Antonia, Stare Miasto – Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Pańskiego. Przejście do starożytnego grobu w ogrodzie, Szkoła Biblijna i Kościół męczeństwa św. Szczepana. Obiadokolacja i nocleg w hotelu Betlejem.

5 dzień:  Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Brama Jafska, Przejście do Kościoła św. Jakuba i dzielnica ormiańska Jerozolimy, Brama Syjon i Góra Syjon – Kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik żydowski i chrześcijański, grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP, dzielnica żydowska Starego Miasta (synagoga oraz ściana Płaczu), Cardo, pole Hakeldama, dolina Cedron, groby królewskie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

6 Dzień: Śniadanie. Dzień w Galilei. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej, starożytne ruiny amfiteatru, stary port i akwedukt. Przejazd do Hajfy – nawiedzenie karmelitańskiego sanktuarium Stella Maris, ogrody Bahaistów, przejazd przez równinę Ezdrelon oraz Armagedon do Nazaretu – Bazylika Zwiastowania i Kościół św. Józefa – Żywiciela, przejście do synagogi w Nazarecie – Msza św. Nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor. Obiadokolacja i nocleg w hotelu Nazarecie.

7 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich – Msza św. Jezioro Galilejskie: Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba, Kaplica Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – miasto Jezusa i dom św. Piotra. Góra Błogosławieństw – Msza św. Rejs po Jeziorze Galilejskim i wspólny lunch – ryba św. Piotra. Przejazd na lotnisko do Tel Avivu. Odprawa lotniskowa i wylot do Krakowa 20.50. Przylot do Krakowa 23.30. Zakończenie pielgrzymki.

Cena pielgrzymki zawiera całość kosztów-przelot samolotem, opłaty lotniskowe, hotele 3* (pokoje klimatyzowane 2-3 osobowe z łazienką), wyżywienie (śniadanie wraz z napojami – kawa, herbata, soki i obiadokolacja – oba posiłki w formie otwartego bufetu. W kalkulacji uwzględniono wszystkie koszty i opłaty. Nie ma żadnych kosztów czy opłat ukrytych – dodatkowych. Cena nie zawiera jedynie: napojów do kolacji (do kolacji zwyczajowo podawana jest woda z sokiem cytrynowym, pozostałe napoje każdy sam sobie kupuje). Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

Koszt: 700 PLN + 800$ (w dniu wyjazdu dodatkowo: 180$: przejazdy, wstępy, zestawy słuchawkowe, rejs statkiem itp.)

Zapisem jest złożenie karty zgłoszenia i wpłata 700 PLN.

Uwaga: Paszport winien być ważny minimum pół roku od daty wylotu. Nie może zawierać pieczątek i wiz krajów: Syria, Liban, Iran, Libia.