Porządek Liturgii Wielkiego Tygodnia

Wielki Czwartek:

Msza Św. Wieczerzy Pańskiej w Muszynce o godz. 16.00,  natomiast w Tyliczu o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godziny 22.00 – pod przewodnictwem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Prosimy, by każdy w tym dniu ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa chociaż na chwilę towarzyszył Jezusowi w czasie adoracji w ciemnicy. Komunia Św. w tym dniu będzie udzielana tylko w czasie mszy św. Ofiary składane na tacę w czasie wieczornej mszy św. na cele parafialne.

Wielki Piątek:

Adoracja od godz. 7.00.

Wielki Piątek, to pamiątka śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu. W centrum dzisiejszej liturgii jest Krzyż. Prosimy o przystrojenie przydrożnych krzyży. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

w Muszynce o godz. 9.00, a w Tyliczu o godz. 10.00.

O godz. 18.00 rozpocznie się w Tyliczu Liturgia Wielkiego Piątku, która zakończy się przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu Pańskiego. Po zakończonym nabożeństwie odśpiewamy wszystkie trzy części Gorzkich Żali, w czasie których podchodzić będziemy indywidualnie do adoracji Krzyża. Po Gorzkich Żalach rozpocznie się prywatna adoracja Pana Jezusa w Grobie.  O godz. 21.00 rozpocznie się adoracja prowadzona przez młodzież z Grupy Apostolskiej. O godz. 22.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Komunia Św. udzielana będzie tylko w czasie liturgii o godz. 18.00. Adoracja w Wielki Piątek trwać będzie do godz. 24.00. W Wielki Piątek obowiązuje Post Ścisły.

Niech nie będzie w naszych domach osoby, która w tym dniu nie znalazła by choć chwili czasu na prywatną adorację w ciemnicy lub przy Grobie Pańskim. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża w Wielki Piątek i przez całą Wielką Sobotę przeznaczone są na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.

Wielka Sobota:

Adoracja od godz. 7.00.

Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19.00 – zakończy ją procesja Rezurekcyjna. Prosimy o zabranie świec na wieczorną liturgię. Osoby, które udzielały się w czasie procesji rezurekcyjnej – prosimy by jak co roku podjęły się tego zadania. Młodzież z  Grupy Apostolskiej,  proszę również o zaangażowanie się w czasie procesji przy niesieniu feretronów. Strażaków z Tylicza i Muszynki prosimy o pełnienie straży przy Grobie.

W Wielką Sobotę tradycyjnie odbędzie się święcenie pokarmów:

Tylicz – godz. 9.00; 10.00; 11.00 i 12.00.

Muszynka – godz. 11.30.

W Wielką Sobotę zachęcamy do postu. Ofiary na tacę w czasie wieczornego nabożeństwa – na potrzeby parafii.

Wielka Niedziela:

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.15; 18.30 i w Muszynce o godz. 10.00.

Poniedziałek Wielkanocny:

Msze święte jak w każdą niedzielę. Składka  w tym dniu na KUL i UP Jana Pawła II. Tradycyjnie w tym dniu po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów zarówno w Tyliczu jak i w Muszynce.