Rekolekcje Wielkopostne - Poświęcenie Relikwiarzy

W  niedzielę 27 marca 2022r. rozpoczęły się i trwały do 30 marca 2022r. Rekolekcje Wielkopostne, które prowadził Ks. dr Tadeusz Piwowarski – proboszcz parafii Jurków k/Tymbarku. Przez te kilka dni oprócz nauk ogólnych, prowadzone były nauki stanowe i odbyła się całodniowa spowiedź parafialna. W ostatnim dniu rekolekcji na wieczornej mszy świętej w uroczystej procesji do kościoła zostały wprowadzone relikwie Bł. Elżbiety Róży Czackiej, które wnosiła siostra przełożona Sióstr Służebniczek pracujących w naszej parafii, oraz relikwie Bł. Stefana Wyszyńskiego, które wnosił ksiądz Prałat Marian Stach. Poświęcenia relikwiarzy, które zostały zakupione z ofiar jakie złożyła młodzież przystępująca do sakramentu bierzmowania w roku 2020 i 2021, dokonał ksiądz rekolekcjonista. Po mszy świętej relikwie umieszczono w Kaplicy Krzyża.