Uroczystość Trójcy Świetej, 07.06.2020r.

1. Świętujemy dzisiaj największą tajemnicę naszej wiary. Oddajemy cześć Bogu w Trzech osobach: Bogu Ojcu za Dzieło Stworzenia, Synowi Bożemu za Dzieło Odkupienia i Duchowi Świętemu za Dzieło Uświęcenia. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres Komunii Św. Wielkanocnej.
  2. Przez cały miesiąc czerwiec po mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. Jutro wspomnienie Św. Jadwigi Królowej.
  4. W środę po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. jak w każdą niedzielę o 7.00; 9.00, 11.15, 18.30, w Muszynce o 10.00. W związku z wciąż panującymi ograniczeniami obowiązującymi w naszym kraju, w tym roku nie mogą odbywać się procesje Bożego Ciała w takiej formie, do jakich przyzwyczailiśmy się przez poprzednie lata. W związku z tym procesje w naszej parafii w Uroczystość Bożego Ciała odbędą się wokół kościoła po mszy św. o godz. 9.00 i 11.15. Wyjątkowo też w tym roku nie będą przygotowywane ołtarze na procesję. Proszę by kobiety z Róż różańcowych podjęły się niesienia feretronów na poszczególnych mszach, a panowie proszę by ponieśli chorągwie. Prosimy również by młodzież, która przyjęła w piątek sakrament bierzmowania tradycyjnie też poniosła jeden z feretronów – o godz. 9.00 klasa 8A, a o 11.15 klasa 8B. Zapraszamy również dzieci – dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwonkami, ministrantów, lektorów, DSM na te msze święte z procesjami. Przez całą oktawę procesje po mszy św. o godz. 18.00.
  6. Ofiary składane na tacę w Boże Ciało przeznaczone są na hospicja i cele charytatywne.
  7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  8. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
  10. Ukazał się kolejny tom kazań napisany przez Ks. Prałata. Można go nabyć w zakrystii. Ofiara nie mniejsza niż 25 zł. Cały dochód przeznaczony jest na nasze sanktuarium za co Księdzu Prałatowi składam serdeczne Bóg zapłać.
  11. W piątek 25 osób z naszej parafii przyjęło sakrament bierzmowania. Dziękuję im za złożony przy tej okazji dar dla parafii w wysokości 1000 zł. O jego realizacji poinformujemy wspólnotę parafialną w odpowiednim czasie.
  12. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w poniedziałek po mszy św. wieczornej.
  13. Spotkanie ministrantów i lektorów w środę po mszy św. wieczornej.
  14. Bardzo prosimy by śmieci i różnego rodzaju pozostałości z cmentarza przy ulicy Pułaskiego i Wolności zabierać z grobów ze sobą. Nie ma tam kontenera na śmieci, a worki nie spełniają tam swojej roli. Nie ma tych grobów dużo i odpadów też nie jest za wiele, więc jeśli każdy zabierze z grobu swoich bliskich zużyte znicze i zwiędnięte kwiaty nie będzie to jakimś problemem, a nam zdecydowanie ułatwi utrzymanie porządku na tym cmentarzu. Z góry dziękujemy za zrozumienie i współpracę przy trosce o to miejsce wiecznego spoczynków naszych parafian.
  15. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Dariusz Kozubski, zam. Muszynka i Edyta Liber, zam. Muszyna (zap.II)