Uroczystość Trójcy Świętej - 30.05.2021r.

1. Świętujemy dzisiaj największą tajemnicę naszej wiary. Oddajemy cześć Bogu w Trzech osobach: Bogu Ojcu za Dzieło Stworzenia, Synowi Bożemu za Dzieło Odkupienia i Duchowi Świętemu za Dzieło Uświęcenia.
  2. W dniu dzisiejszym w naszej parafii świętujemy również rocznicę święceń kapłańskich: Ks. Prałat Jubileusz 50-lecia i Ks. Proboszcz 25-lecia życia kapłańskiego. O godz. 11.15 zostanie odprawiona msza św. dziękczynna za dar kapłaństwa, w czasie której Ks. Dziekan wygłosi okolicznościowe Słowo Boże. Z okazji Jubileuszu młodzież przygotowała krótki program powołaniowy, który rozpocznie się o godz. 11.00 – dlatego zapraszamy już wszystkich na godz. 11.00. Przed sumą w miejsce różańca będzie wspomniany montaż słowno-muzyczny.
  3. Jutro święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  4. W środę po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Muszynki, gdzie tradycyjnie msza św. w tym dniu będzie o godz. 7.45. O godz. 11.15 msza św. połączona z procesją do ołtarzy w Rynku. Mieszkańców prosimy, jak co roku, o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów. Jak dwa lata temu również w tym roku prosimy by czwarty ołtarz przygotowali mieszkańcy Muszynki. Prosimy by niosący feretrony w środę przygotowali je do czwartkowej procesji. Prosimy również o to młodzież, która w tym roku przyjęła Sakrament Bierzmowania. Zapraszamy Strażaków z Tylicza i Muszynki, również dzieci w strojach pierwszokomunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwonkami, ministrantów, lektorów, DSM. Ofiary na tacę w tym dniu przeznaczone są na hospicja i cele charytatywne. Przez całą oktawę procesje po mszy świętej wieczornej.
  6. Próby procesyjnego sypania kwiatów przed procesją Bożego Ciała dla dziewczynek z klasy drugiej, pierwszej i starszych dziewczynek z przedszkola odbędą się przy kościele w poniedziałek i wtorek o godz. 15.30.
  7. W tym tygodniu przypada również I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź z racji pierwszego piątku codziennie pół godziny przed mszą świętą popołudniową. W Muszynce spowiedź w piątek od godz. 15.45.
  8. Do chorych Ks. Mariusz uda się w sobotę od godz. 8.00.
  9. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę po mszy św. wieczornej.
  10. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  12. Przypominamy o przestrzeganiu w naszej świątyni zasad sanitarnych. Prosimy o dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła, zakładanie maseczek, zachowanie dystansu i zachęcamy do przyjmowania komunii św. na rękę.
  13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Joanna Kolańczyk; zam. Tylicz i Daniel Bomba; zam. Witowice Górne (zap.I)