Uroczystość Zesłania Ducha Św. - 23.05.2021r.

1. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres Wielkanocny w Kościele. Prośmy Ducha Św., aby udzielił nam swoich Darów, a my otwórzmy nasze serca na Jego działanie.
  2. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Nie jest to święto obowiązkowe, ale zachęcamy do uczestnictwa w mszy św. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Nie będzie mszy św. o godz. 11.15. W Muszynce msza św. o godz. 16.30.
  3. W środę po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej połączona z nabożeństwem majowym.
  4. Przypominamy, że nabożeństwa majowe codziennie po mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę pół godziny przed mszą św. wieczorną - o godz. 18.00.
  5. W czwartek przed mszą świętą adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W przyszłą niedzielę kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej.
  8. W minioną środę młodzież klas ósmych przyjęła Sakrament Bierzmowania. Dziękczynienie za ten wielki Dar odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca czerwca na mszy św. o godz. 18.00 – już dziś wszystkich bierzmowanych i ich rodziców zapraszam na to nabożeństwo. Pragnę również serdecznie podziękować za dar złożony z racji przyjęcia Sakramentu Bierzmowania – to ofiara 1000 zł. Będzie ona przeznaczona wraz z ofiarą bierzmowanych z ubiegłego roku na zakup relikwiarza na relikwie Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, które mamy obiecane dla naszego sanktuarium po beatyfikacji, która odbędzie się we wrześniu.
  9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  10. Dziękuję za ofiary składane w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  11. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się jutro po nabożeństwie wieczornym.
  12. W zakrystii są do nabycia obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Tylickiej wykonane tą samą techniką jak obrazki Św. Józefa. Ofiara za obrazek nie mniejsza niż 35 zł. Cały dochód przeznaczony jest na nasze sanktuarium.
  13. W dalszym ciągu prosimy o przestrzeganie w naszej świątyni zasad sanitarnych. Prosimy o dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła, zakładanie maseczek, zachowanie dystansu i zachęcamy do przyjmowania komunii św. na rękę.
  14. W przyszłą niedzielę msza św. w Muszynce będzie wyjątkowo o godz. 7.45.
  15. Za tydzień w naszej parafii będziemy obchodzić Jubileusz 50 i 25-lecia życia kapłańskiego ks. Prałata i ks. Proboszcza. Za Księży Jubilatów będziemy modlić się w przyszłą niedzielę mszą świętą pod przew. Ks. Dziekana o godz. 11.15. Z tej okazji młodzież przygotowała krótki program, który rozpocznie się o godz. 11.00 – dlatego zapraszamy już wszystkich na godz. 11.00. Przed sumą w miejsce różańca będzie wspomniany montaż słowno-muzyczny.
  16. Dodatkowo z intencji parafian w Watykanie przy Grobie św. Jana Pawła II kard. Konrad Krajewski odprawi mszę świętą w intencji Księży Jubilatów w najbliższy czwartek w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.