Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 31.05.2020r.

1. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres Wielkanocny w Kościele, natomiast obowiązkowi Komunii Św. Wielkanocnej możemy zadośćuczynić do następnej niedzieli – tj. Niedzieli Trójcy Świętej.
  2. Prośmy Ducha Św., aby udzielił nam swoich Darów, a my otwórzmy nasze serca na Jego działanie, byśmy przepełnieni mocą Ducha Św. świadczyli na co dzień o Bożej miłości względem nas.
  3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Nie jest to święto obowiązkowe, ale zachęcamy do uczestnictwa w tym dniu we Mszy Św. Msze Św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 11.15. W Muszynce Msza Św. o godz. 16.30.
  4. Od jutra rozpoczniemy nabożeństwado Najświętszego Serca Pana Jezusa – po Mszach św. wieczornych będzie odmawiana litania do Serca Pana Jezusa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
  5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana. Godzinę przed mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź od wtorku pół godziny przed Mszą św. wieczorną. W Muszynce spowiedź w piątek od godz.15.45. Zachęcamy dzieci i młodzież by skorzystała z możliwości spowiedzi, jak również wszystkich, którzy nie odbyli spowiedzi wielkanocnej.
  7. Do chorych z racji I piątku Ks. Mariusz uda się w sobotę od godz. 8.15. Ks. Mariusz uda się tylko do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni telefonicznie lub w zakrystii do czwartku włącznie.
  8. W sobotę na godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Jeśli będzie odpowiednia pogoda udamy się w procesji z feretronem Matki Bożej Tylickiej na Dróżki Maryjne. Bardzo proszę, by na to nabożeństwo przyszła młodzież i rodzice uczniów klas VIII, którzy dzień wcześniej przyjmą Sakrament Bierzmowania. Niech udział w tym nabożeństwie będzie wyrazem wdzięczności za sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Proszę również by feretron w procesji nieśli bierzmowani i ich rodzice.
  9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na mszy św. o godz. 7.00.
  10. W związku ze znoszeniem ograniczeń dotyczących obecności wiernych w kościele z powodu koronawirusa pragniemy poinformować, że jeszcze tylko dzisiaj będzie możliwość uczestnictwa w transmisji internetowej modlitwy różańcowej z naszego Sanktuarium o godz. 20.30. Nie oznacza to, że przestajemy się modlić i prosić Matkę Bożą o ustanie epidemii i zachowanie nas od zarażenia wirusem. W dalszym ciągu zachęcamy do tej modlitwy w rodzinach o dowolnej – dogodnej dla każdego porze. Dziękujemy tym wszystkich, którzy regularnie z nami – kapłanami się modlili, jak również tym, którzy chociaż raz podjęli z nami tę modlitwę.
  11. Dziękuję za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu. Dziękuję również za te wszystkie ofiary składane na cele parafialne (również do skarbony)w tym trudnym czasie, w jakim znalazła się nasza parafia i jej funkcjonowanie.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – zwłaszcza Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.
  13. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w środę o godz.18.00.
  14. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, zapraszamy jutro na krótkie ale ważne spotkanie po mszy św. wieczornej.
  15. W zakrystii jest do nabycia pięć tomów kazań napisanych przez Ks. Parałata, wydane przez diecezjalne wydawnictwo Biblos. Zachęcamy do ich nabycia. Dochód ze sprzedaży tych kazań Ks. Prałat w całości przekazuje na potrzeby naszego Sanktuarium, za co składam Mu serdeczne Bóg zapłać.
  16. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Dariusz Kozubski, zam. Muszynka i Edyta Liber, zam. Muszyna (zap.I)