V Niedziela Wielkanocna, 02.05.2021r.

02.05.2021 r.

1. Wczoraj przeżywaliśmy w naszym Sanktuarium Uroczystość I Komunii Świętej - 22 dzieci po raz pierwszy przyjęło do swojego serca Pan Jezusa Eucharystycznego. Obejmijmy ich naszą modlitwą, by zawsze gorliwie i często posilały się tym pokarmem na drogę do nieba. Przy tej okazji dziękujemy Rodzicom za dar jaki ufundowali dla parafii z racji I Komunii Św. swoich dzieci: mszał do odprawiania Eucharystii i cztery komże kapłańskie z wyhaftowanymi symbolami Maryjnymi.
  2. Rozpoczął się miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe. Odprawiane one będą: w dni powszednie po mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę o godz. 18.00, czyli pół godziny przed mszą świętą wieczorną. W Muszynce nabożeństwa majowe w poniedziałki i piątki o godz. 16.30, a w pozostałe dni zachęcamy do śpiewania litanii przy kapliczkach.
  3. Dla dzieci pierwszokomunijnych nadchodzący tydzień będzie tradycyjnie „Białym Tygodniem”. W związku z trwającymi obostrzeniami zapraszamy na nabożeństwa majowe w tym tygodniu, w pierwszej kolejności dzieci pierwszokomunijne. Pozostałych parafian zapraszamy do uczestnictwa w mszach św. porannych i nabożeństwach majowych również przy kapliczkach.
  4. Jutro Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę.
  5. We wtorek wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Pamiętajmy w modlitwach o strażakach z naszej parafii.
  6. W czwartek święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.
  7. W sobotę Uroczystość Św. Stanisława, Bpa i męcz., głównego patrona Polski i naszej diecezji.
  8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Na zakończenie tej adoracji odśpiewamy litanię do Matki Bożej, a po niej msza św.
  9. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem od wtorku pół godziny przed mszą św. wieczorową. W Muszynce spowiedź w piątek od godz. 15.45.
  10. Do chorych Ks. Mariusz uda się we wtorek od godz. 8.00.
  11. Specjalne nabożeństwo majowe dla młodzieży klas VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców odbędzie się w środę o godz. 19.00. Będzie to zarazem spotkanie organizacyjne, dlatego obecność kandydata do bierzmowania i jednego z rodziców – obowiązkowa. Kandydaci, którzy przyjęli sakrament chrztu św. poza naszą parafią, proszeni są o dostarczenie zaświadczenia o przyjęciu sakramentu chrztu św.
  12. Dziękuję za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  13. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  14. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: śp. Janinę Królikowską – pogrzeb dzisiaj o godz. 15.00.