V Niedziela Wielkanocna, 10.05.2020r.

1.Trwa miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Codziennie o godz. 18.00 Msza św., a po niej Litania loretańska z czytanką o sanktuarium w Zawadzie k. Dębicy – w roku jubileuszu 100 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zawadzkiej. W czwartki nabożeństwo majowe na zakończenie adoracji o godz. 18.00 a po nim Msza św. W Muszynce nabożeństwa majowe w środy i piątki po Mszy św. o godz. 16.30.

2.W czwartek święto Św. Macieja, Apostoła.

3.W sobotę święto Św. Andrzeja Boboli, kapł. i męcz. – patrona Polski. Jest to zarazem dzień imienin biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża – pamiętajmy w modlitwie w sposób szczególny w tym dniu o naszym Pasterzu.

4.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Jest również nowy numer Posłańca Serca Jezusowego i Promyczka Dobra.

5.Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na potrzeby parafii, również te składane do skarbony przy kościele oraz za ofiary w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymane porządku na cmentarzu.

6.Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązują ograniczenia co do ilości osób przebywających w kościele w czasie nabożeństw:

- w Tyliczu – w Mszy św. może brać udział nie więcej niż 60 osób

- w Muszynce – w Mszy św. może brać udział nie więcej niż 10 osób

Dziękujemy za dotychczasowe stosowanie się do tych zasad. Jednocześnie informujemy, że zwykle w niedzielę na Mszy św. o godz. 18.30 jest kilkanaście miejsc wolnych – można więc skorzystać z tej sytuacji i uczestniczyć w wieczornej Mszy św. Tych, którym nie uda się uczestniczyć w niedzielę w Mszy św. zachęcamy do uczestnictwa w mszy św. w dni powszednie – praktycznie codziennie kilkanaście osób mogło by brać udział w liturgii zachowując zarządzenia władz państwowych.

7.Sytuacja w kraju związana z epidemią uniemożliwiła bądź utrudniła wiele uroczystości kościelnych, wśród nich uroczystości I Komunii św. Pragniemy mimo wszystko podjąć jakieś decyzje dotyczące I Komunii w naszej parafii. W związku z tym zapraszam rodziców dzieci klas III na spotkanie tutaj do kościoła we wtorek na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo majowe, a po nich na spotkanie organizacyjne. Prosimy więc, by we wtorek pierwszeństwo uczestnictwa w nabożeństwie wieczornym mieli rodzice dzieci klas III z Tylicza i Muszynki. Prosimy by dzieci pierwszokomunijne nie przychodziły na to spotkanie.