V Niedziela Wielkiego Postu, 29.03.2020r.

1. Przeżywamy już V niedzielę Wielkiego Postu. Za tydzień wspominać będziemy pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy – Niedzielę Palmową. Ze względu na sytuację panującą w naszym kraju, oczywiście nie będzie procesji z palmami i w dalszym ciągu nie będzie możliwości uczestnictwa w mszach świętych. Zachęcamyzwłaszcza dzieci by z tych materiałów jakie dostępne mają w domu wykonały palmy i na Niedzielę Palmową wystawiły je w oknach swoich domów, by choć w ten sposób podtrzymać tę piękną tradycję przedświąteczną. Dzieci niech to uczynią jako jedno z zadań w ramach lekcji religii.
  2. Tak jak już w ciągu tygodnia informowałem – możliwość uczestnictwa w kościele w Mszy Świętej zarówno w niedzielę jak i w dni powszednie mają tylko te osoby, które zamawiały Mszę Świętą i mogą to być tylko po dwie osoby z rodziny. Natomiast w środy z racji kilku zamówionych intencji – tylko po jednej osobie.
  3. Bardzo proszę, by rodziny osób zmarłych, za które msze święte odprawiane są poza parafią łączyły się z nami duchowo bądź poprzez transmisję internetową.
  4. Proszę o zachowanie tych zasad, a tym samym zastosowanie się do zaleceń władz państwowych, mówiących o tym, że w kościele w jednym czasie nie może przebywać więcej niż 5 osób.
  5. Wszystkich jeszcze raz zachęcamy do łączności z nami kapłanami w codziennej modlitwie różańcowej o godz. 20.30 transmitowanej z naszego kościoła na parafialnej stronie internetowej.
  6. Jesteśmy do Waszej dyspozycji – zwłaszcza jeśli chodzi o sakrament pokuty. Kto pragnie wyspowiadać się przed świętami może telefonicznie – anonimowo –umówić się na spowiedź na konkretną godzinę (ze względu na to, że w kościele nie może przebywać jednocześnie więcej niż 5 osób) – ale prosimy o zachowanie jak najdalej posuniętych środków ostrożności w duchu odpowiedzialności za zdrowie swoje, innych i nas kapłanów. Numer telefonu na parafię: 18/471-13-10; w godz. 8.00-17.00.
  7. Przypominamy jednocześnie, że obowiązek spowiedzi wielkanocnej można wypełnić od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej ( w tym roku –do dnia 7 czerwca).
  8. Prosimy o bezwzględne dostosowanie się do wskazań władz państwowych, by bez potrzeby nie wchodzić z domów w duchu odpowiedzialności za zdrowie i życie swoje i innych. Niestety nie wszyscy to rozumieją, również w naszej parafii, zaś tym którzy stosują się do tych zasad bardzo dziękuję.
  9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  10. Posługę sakramentalną do chorych Ksiądz Biskup ograniczył tylko do przypadku niebezpieczeństwa śmierci, dlatego nie udamy się do chorych ani z racji pierwszego piątku ani z racji Świąt.
  11. W przyszłą niedzielę oczywiście nie będzie w kościele zmiany tajemnic różańcowych, natomiast prosimy wszystkich Członków Żywego Różańca o modlitwę w intencji wszystkich chorych na koronawirusa i o ustanie epidamii, a także o zachowanie nas od tej choroby.
  12. W związku ze zmianą czasu na letni – Msze Św. popołudniowe odprawiane będą od jutra o godz. 18.00.
  13. Decyzją Księdza Biskupa Msze Św. mogą być odprawiane tylko w kościołach parafialnych dlatego intencje mszalne z Muszynki będą odprawiane, aż do odwołania w kościele w Tyliczu (w piątki o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 11.15). Oczywiście też tylko dwie osoby z rodziny mogą uczestniczyć w tej Mszy Św.
  14. Do odwołania zawieszona jest również adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki.
  15. Wszelkie zmiany dotyczące funkcjonowania parafii zamieszczane są na bieżąco w ciągu tygodnia na stronie parafialnej.