VI Niedziela Wielkanocna, 09.05.2021r.

1. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje, o zachowanie od klęsk żywiołowych, o zachowanie od nieszczęśliwych wypadków w czasie prac polowych i w gospodarstwach. W związku z tym: w poniedziałek po mszy św. procesja na Dróżki Maryjne; we wtorek procesja do kapliczki na Rynku; w środę procesja ponownie na Dróżki Maryjne. W Muszynce dodatkowa msza św. o urodzaje i procesja na cmentarz we wtorek o godz. 16.30. Zachęcamy do jak najliczniejszego uczestnictwa w tych nabożeństwach – zapowiadają bardzo ładną pogodę więc będzie można stać przed kościołem, dzięki czemu zachowamy również wymogi sanitarne. Tak jak to już było praktykowane w czasie tych nabożeństw będzie zbierana składka na ofiarę mszy świętej.
  2. W czwartek przed mszą świętą adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  3. W piątek święto Św. Macieja, Apostoła. Po mszy św. wieczornej Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  4. W piątek rozpoczniemy również nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe będą po mszach św. porannych.
  5. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  6. Przypominamy, że nabożeństwa majowe codziennie po mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę pół godziny przed mszą św. wieczorną - o godz. 18.00.
  7. W środę na nabożeństwo i spotkanie po nim zapraszamy młodzież klas ósmych przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania wraz z jednym z rodziców.
  8. W czwartek o godz. 18.00 comiesięczne spotkanie młodych małżeństw.
  9. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00 i lektorów o godz. 9.30.
  10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  11. Dziękuję za ofiary składane w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  12. Od 04 maja obowiązują „nowe-stare” zasady dotyczące liczby osób w kościele. W naszej świątyni może przebywać po jednej osobie w każdej ławce, również w ławkach przy ścianach kościoła. Prosimy o przestrzeganie tych zasad, jak również o dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła, zakładanie maseczek, zachowanie dystansu i zachęcamy do przyjmowania komunii św. na rękę.
  13. Pragnę podziękować Pani Barbarze Smoleń, która przez kilkanaście lat dbała o porządek w naszej świątyni, a teraz poprosiła o zwolnienie z tej funkcji. Dziękuję również Pani Dorocie Poręba, która póki co podjęła się tego obowiązku. Przy tej okazji pragnę przypomnieć, że każda rodzina powinna raz w roku złożyć ofiarę na sprzątanie świątyni w wysokości 50 zł i na utrzymanie porządku na cmentarzu w wysokości 20 zł.
  14. Bóg powołał do wieczności: śp. Władysława Pogrzebę z Zakopanego. Pogrzeb w środę o godz. 13.00. Pół godziny wcześniej różaniec.