VI Niedziela Wielkanocna, 14.05.2023r.

1. Przezywamy dziś VI niedzielę wielkanocną. W naszej diecezji jest to niedziela misyjna z racji przypadającego jubileuszu 50 lat pracy misyjnej tarnowskich misjonarzy, o czym słyszeliśmy w liście pasterskim Ks. Biskupa Andrzeja Jeża.
  2. W zakrystii można nabyć książkę o tematyce misyjnej opisującą historię pracy tarnowskich misjonarzy w cenie 35 zł. Książka ta udokumentowana jest albumem, który również można nabyć w zakrystii w cenie 40 zł. Zachęcamy do nabycia.
  3. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 18.00 a przez cały tydzień nabożeństwa majowe po mszy świętej o godz. 18.00. W Muszynce dodatkowa msza św. w środę i nabożeństwo majowe o 16.30.
  4. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje, o zachowanie od klęsk żywiołowych, o zachowanie od nieszczęśliwych wypadków w czasie prac polowych i w gospodarstwach. W związku z tym: w poniedziałek po mszy św. procesja na Dróżki Maryjne; we wtorek procesja do kapliczki na Rynku; i w środę ponownie na Dróżki Maryjne. W Muszynce dodatkowa msza św. o urodzaje i procesja na cmentarz w wtorek o godz. 16.30. Zachęcamy do jak najliczniejszego uczestnictwa w tych nabożeństwach. Tak jak to już było praktykowane w czasie tych nabożeństw będzie zbierana składka na ofiarę mszy świętej.
  5. We wtorek również święto Św. Andrzeja Boboli, kapł. i męcz. – patrona Polski. To zarazem dzień imienin naszego Biskupa Andrzeja. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.
  6. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W piątek rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  8. W następną niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach i na konto parafii na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

Bartosz Kroczek, zam. Nowy Sącz i Dominika Czop, zam. Tylicz (zap.II)