VI Niedziela Wielkanocna, 17.05.2020r.

1.Przez cały tydzień nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Codziennie o godz. 18.00 Msza św., a po niej Litania loretańska z czytanką o sanktuarium w Zawadzie k. Dębicy. W czwartki nabożeństwo majowe na zakończenie adoracji o godz. 18.00 a po nim Msza św. W Muszynce nabożeństwa majowe w środy i piątki po Mszy św. o godz. 16.30.

2.Jutro przypada 100 rocznica urodzin Św. Jana Pawła II. Z tej okazji po zakończonym nabożeństwie majowym będziemy mogli uczestniczyć w naszej świątyni w montażu słowno-muzycznym przygotowanym z tej okazji. Następnie jeśli pozwoli pogoda udamy się pod pomnik Św. Jana Pawła II na dróżkach Maryjnych – można zabrać ze sobą znicze, które zapalimy przy pomniku. Zapraszamy do udziału – z zachowaniem zasad co do liczby uczestników i do wysłuchania poprzez transmisję internetową na naszej stronie parafialnej.

3.W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Sytuacja w kraju związana z suszą tym bardziej powinna skłonić nas do modlitwy o urodzaje i obfite plony. Z względu jednak na epidemię, nie będziemy mogli uczestniczyć w procesji błagalnej, ale w czwartek, piątek i sobotę modlić się będziemy na nabożeństwach majowych w tej intencji.

5.W piątek rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6.W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej i Promyczka Dobra.

8.Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na potrzeby parafii, również te składane do skarbony przy kościele oraz za ofiary w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymane porządku na cmentarzu.

9.Dzięki nowym rozporządzeniom, zwiększyła się liczba osób jakie mogą przebywać w naszej świątyni w czasie nabożeństw. Zostają więc wprowadzone nowe zasady uczestnictwa w nabożeństwach:

- w Tyliczu – w Mszy św. może brać udział nie więcej niż 100 osób

- w Muszynce – w Mszy św. może brać udział nie więcej niż 15 osób

W związku z tym, zostały ponumerowane miejsca w ławkach. Każdy uczestnik liturgii powinien zajmować tylko to miejsce w ławce, przy którym znajduje się numer. Umieściliśmy je tak, aby zachować bezpieczny odstęp między siedzącymi.

Tych, którym nie uda się uczestniczyć w niedzielę w Mszy św. obejmuje dyspensa Ks. Biskupa Tarnowskiego od uczestnictwa w Mszy św.

Jak jednak widzimy, dzięki zwalnianiu restrykcji przez władze rządowe zdecydowanie więcej osób może uczestniczyć w Mszy św. – postarajmy się, aby miejsca w naszym kościele były maksymalnie wykorzystane.