VI Niedziela Wielkiego Postu, 04.04.2020r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową – pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W związku z epidemią – niestety znów wszyscy pozostajemy dziś w domach. Nie będzie procesji z palmami, ale proszę by w oknach naszych domów pojawiły się palmy wykonane przez dzieci, o których wykonanie prosiłem w poprzednią niedzielę. Zachęcamy, by w gronie rodzinnym odczytać dziś fragment Ewangelii, mówiący o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy (Mt 21,1-17).

2. W środę po Mszy Św. nowenna do Matki Bożej Tylickiej.

3.Redakcja Gościa Niedzielnego przygotuje podwójny numer świąteczny tygodnika. Będzie on do nabycia w przedsionku kościoła w ciągu tygodnia. Cena 6 złotych. Również w przedsionku kościoła są do nabycia Baranki Wielkanocne – rozprowadzane przez Diecezjalną Caritas. Ofiara za baranka nie mniejsza niż 6 zł. Ofiary zarówno za gazety jak i za baranki proszę wrzucać do skarbonki znajdującej się nad stolikiem w ścianie kościoła.

4.Od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy Ks. Bp Leszek Leszkiewicz będzie głosił rekolekcje wielkopostne dla radiosłuchaczy. Będą one transmitowane w Radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz: dzisiaj o godz. 10.30, od poniedziałku do środy o godz. 18.00. Zachęcamy do ich wysłuchania.

5.Zgodnie z zapowiedzią Biskupa Tarnowskiego przygotowany został rytuał rodzinny na poszczególne dni Wielkiego Tygodnia. NA STRONIE www.diecezja.tarnow.pl będzie można pobrać tekst rytuału w wersji pdf, epub oraz mobi zarówno na Niedzielę Palmową, jak i na Wielką Środę. Kolejne teksty będą tam sukcesywnie dodawane.

6.W dalszym ciągu możliwość uczestnictwa w kościele w Mszy Świętej zarówno w niedzielę jak i w dni powszednie mają tylko te osoby, które zamawiały Mszę Świętą i mogą to być tylko po dwie osoby z rodziny. Natomiast w środy z racji kilku zamówionych intencji – tylko po jednej osobie.To zarządzenie Księdza Biskupa – dotyczące uczestnictwa tylko 5 osób w Mszy Świętej – obowiązuje w naszej diecezji do momentu odwołania go przez Księdza Biskupa.

7.Intencje mszalne z Muszynki, będą odprawiane w Tyliczu, aż do odwołania.

8.Bardzo proszę, by rodziny osób zmarłych, za które msze święte odprawiane są poza parafią łączyły się z nami duchowo bądź poprzez transmisję internetową.

9.Wszystkich jeszcze raz zachęcamy do łączności z nami kapłanami w codziennej modlitwie różańcowej o godz. 20.30 transmitowanej z naszego kościoła na parafialnej stronie internetowej.

10.Jesteśmy do Waszej dyspozycji – zwłaszcza jeśli chodzi o sakrament pokuty. Kto pragnie wyspowiadać się przed świętami może telefonicznie – anonimowo –umówić się na spowiedź na konkretną godzinę (ze względu na to, że w kościele nie może przebywać jednocześnie więcej niż 5 osób). Kilkanaście osób, już skorzystało z tej możliwości – zachęcamy pozostałych, ale prosimy o zachowanie jak najdalej posuniętych środków ostrożności w duchu odpowiedzialności za zdrowie swoje, innych i nas kapłanów. Numer telefonu na parafię: 18 471 13-10; w godz. 8.00-17.00.

11.W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ciała dwoje parafian: śp. Stanisława Załubskiego z Muszynki i śp. Anny Buczek z Tylicza. W związku z epidemią w obrzędach pogrzebu może uczestniczyć również tylko 5 osób. Osoby, które chciałyby zamówić intencje pogrzebowe za zmarłych będą to mogły uczynić w późniejszym terminie (po ustaniu epidemii) o czym będziemy jeszcze informować i przypominać.