VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pana Jezusa, 21.05.2023r.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Uroczystość ta przypomina nam o słowach Pana Jezus: „Idę przygotować Wam miejsce – w Domu Ojca mego jest mieszkań wiele”. Mając świadomość tych słów pamiętajmy, że nasze życie na ziemi jest tylko etapem do wiecznego życia w niebie razem z Chrystusem, Maryją i Świętymi.
  2. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 18.00 a przez cały tydzień nabożeństwa majowe po mszy świętej o godz. 18.00. W Muszynce dodatkowa msza św. w środę i nabożeństwo majowe o 16.30.
  3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  4. W piątek obchodzić będziemy Dzień Matki. Z tej racji o godz. 18.00 rozpocznie się montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Matki przygotowany przez DSM i S. Wandę. Po nim dopiero rozpocznie się msza święta. Zapraszamy wszystkie mamy naszej parafii i ich dzieci. Chcemy tą modlitwą wyrazić wdzięczność naszym Kochanym Mamom, zarówno tym żyjącym jak i tym, które już Bóg odwołał do wieczności.
  5. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe po mszach św. porannych.
  6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  7. Są jeszcze w zakrystii książki i albumy o pracy tarnowskich misjonarzy. Zachęcamy do ich nabycia.
  8. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach i na konto parafii na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  10. Pan Sołtys prosił by przekazać, że w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w Świetlicy Wiejskiej odbędzie się zebranie dla mieszkańców sołectwa Tylicz, na które Pan Sołtys zaprasza.

Bartosz Kroczek, zam. Nowy Sącz i Dominika Czop, zam. Tylicz (zap.III)