VII Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie, 16.05.2021r.

1. Dzisiejsza niedziela to zarazem Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Uroczystość ta przypomina nam o słowach Pana Jezusa: „Idę przygotować Wam miejsce – w Domu Ojca mego jest mieszkań wiele”. Mając świadomość tych słów pamiętajmy, że nasze życie na ziemi jest tylko etapem do wiecznego życia w niebie razem z Chrystusem, Maryją i Świętymi.
  2. W środę po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej połączona z nabożeństwem majowym.
  3. Przypominamy, że nabożeństwa majowe codziennie po mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę pół godziny przed mszą św. wieczorną - o godz. 18.00.
  4. W czwartek przed mszą świętą adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  5. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe po mszach św. porannych.
  6. Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  7. Młodzież klas ósmych, która w tym tygodniu przyjmie Sakrament Bierzmowania zapraszamy na nabożeństwo i spotkanie we wtorek na godz. 18.00. Proszę by w  spotkaniu uczestniczył tradycyjnie przynajmniej jeden rodzic.
  8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  9. Dziękuję za ofiary składane w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  10. W zakrystii są do nabycia obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Tylickiej, wykonane tą samą techniką jak obrazki Św. Józefa. Ofiara za obrazek nie mniejsza niż 35 zł. Cały dochód przeznaczony jest na nasze sanktuarium.
  11. W dalszym ciągu prosimy o przestrzeganie w naszej świątyni zasad sanitarnych. Prosimy o dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła, zakładanie maseczek, zachowanie dystansu i zachęcamy do przyjmowania komunii św. na rękę.
  12. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Marię Czop.